Po kolejne punkty mistrzowie Polski pojechali do Szczecina
Espadon Szczecin
2:3
Espadon Szczecin
24 listopada 2017, 18:00
Szczecin
21:25 27:25 25:21 14:25 9:15

ZAKSA niezmiennie pozostaje na niezagrożonej pozycji lidera. Pewną wygraną w Katowicach nasz zespół umocnił się na pierwszym miejscu w ligowej klasyfikacji. Czasu na odpoczynek nie było zbyt wiele, w najbliższy piątek w meczu 11. kolejki gramy w Szczecinie.

Dla naszych najbliższych rywali ten sezon jest drugim w najwyższej klasie rozgrywkowej. Bez wątpienia więc doświadczenie plusligowe przemawia na korzyść ZAKSY. O ile przed rokiem jako beniaminek szczecinianie nie zanotowali najlepszego startu w rozgrywkach to w sezonie ligowym 2017/2018 Espadon Szczecin ma powody do satysfakcji. Po 10 rozegranych spotkaniach, przy bilansie pięciu zwycięstw i pięciu porażek oraz 18 punktach na koncie zespół Michała Gogola zajmuje wysokie, 5. miejsce, w tabeli. Gra najbliższego rywala mistrzów Polski jednak faluje, co potwierdzają wyniki poszczególnych spotkań. Najpierw szczecinianie dość niespodziewanie pokonali Trefl Gdańsk, aby w 10. kolejce przegrać z BBTS-em Bielsko-Biała.

_MG_0040

To właśnie ostatnia kolejka była wyjątkowo pechowa dla Espadonu Szczecin. Szczecinianie wywieźli co prawda z Bielska-Białej jeden punkt, jednak w konfrontacji z ekipą okupującą miejsca w dolnej części tabeli Michał Ruciak i jego koledzy mogli liczyć na więcej. Bielszczanie skutecznie zatrzymali rywali blokiem, i nawet przewaga pod względem efektywności zagrań nie uratowała przyjezdnych. W czołówce rankingów nie znajdziemy zawodników Espadonu Szczecin. Najlepiej punktujący Szczecinian – Bartłomiej Kluth został sklasyfikowany na 10. miejscu zestawienia PlusLigi. W tych samych rankingach czołowe pozycje zajmują Sam Deroo i Maurice Torres. Nasi zawodnicy zajmują odpowiednio 3. miejsce Sam Deroo (167 punktów) i 4. miejsce Maurice Torres (159 oczek).

Ostatnie spotkania w wykonaniu ZAKSY potwierdzają w jak dobrej dyspozycji są siatkarze mistrza Polski. Kędzierzynianie udowodnili, że również w meczach ze sporo niżej notowanymi rywalami nie pozwalają sobie na dekoncentrację. Dotychczas tylko akademicy z Olsztyna zdołali urwać punkty naszej drużynie. Mecz z GKS-em Katowice, który podopieczni Andrei Gardiniego rozgrywali w miniony wtorek potwierdził jak skutecznie ZAKSA może wyeliminować rywali z gry. To było również kolejne spotkanie, w którym szanse zaprezentowania się w większym wymiarze otrzymał duet Rejno/Szymura. Częste rotacje w składzie ZAKSY udowadniają, że trener naszego zespołu ma do dyspozycji szeroki, wyrównany skład. Jak zgodnie podkreślają nasi zawodnicy mimo serii zwycięstw nie można popadać w huraoptymizm. Tym bardziej że za naszym zespołem długa podróż do Szczecina. – Piątkowy mecz w Szczecinie będzie dla nas sprawdzianem. Teraz ważny jest dla nas również odpoczynek, wiemy jak ważnym miesiącem będzie grudzień – podsumował Sam Deroo, nawiązując do najbliższej przyszłości. Za ZAKSĄ pierwszy trening w Szczecinie. Mecz mistrzów Polski w Szczecinie otworzy 11. kolejkę PlusLigi.

Spotkanie ZAKSY Kędzierzyn-Koźle z Espadonem Szczecin zaplanowano na piątek, 24 listopada. Początek rywalizacji o godzinie 18:00, transmisję z meczu przeprowadzi telewizja Polsat Sport.