Piotr Pietrzak: Cały czas wywieraliśmy presję

Spotkanie z GKS-em Katowice było jednym z szybszych meczów w wykonaniu ZAKSY. -Nie nazwałbym tego spotkania łatwym, przyjemnym jak najbardziej, ale łatwo nie było – o spotkaniu mówił trener przygotowania fizycznego naszego zespołu – Piotr Pietrzak.

Nieco ponad godzina wystarczyła mistrzom Polski na pokonanie rywali z Katowic. Kędzierzynianie zdominowali GKS we wszystkich elementach siatkarskiego rzemiosła. –Suchy wynik może mylnie utwierdzać nas w tym, że to było łatwe spotkanie. Tak naprawdę cały czas wywieraliśmy presję na przeciwniku, skupialiśmy się na wykonaniu poszczególnych elementów najlepiej jak potrafimy. Założenia taktyczne bardzo dobrze nam się sprawdziły, potrafiliśmy je zastosować na boisku i myślę że dzięki temu ten mecz tak wyglądał. Nie nazwałbym tego spotkania łatwym, przyjemnym jak najbardziej, ale łatwo nie było – o rywalizacji i dobrym przygotowaniu ZAKSY do spotkania mówił Piotr Pietrzak.

Już pierwsza, wygrana do 14, partia spotkania potwierdziła dystans dzielący obie ekipy. Kontrolując sytuację kędzierzynianie nie wypuścili przewagi z rąk. -Zagraliśmy świetne spotkanie, praktycznie od pierwszych akcji meczu wytwarzaliśmy na rywalach presję, katowiczanie popełniali nieco więcej błędów niż zazwyczaj. Zasłużyliśmy na to zwycięstwo, graliśmy bardzo dobrze w całym spotkaniu, utrzymywaliśmy ten wysoki poziom gry. Nie pozwoliliśmy sobie na utratę koncentracji. To wszystko sprawiło, że bez większych trudności kontrolowaliśmy rywalizację – mówił po meczu Sam Deroo.

_MG_0171

Rywalizacja ligowa nie zwalnia tempa, już w piątek ZAKSA Kędzierzyn-Koźle powalczy o ligowe punkty w Szczecinie. Rytm rozgrywania spotkań co trzy dni w żadnym stopniu nie odbija się na wynikach, ani dyspozycji naszego zespołu. –Fizycznie jesteśmy gotowi. To spotkanie pokazało, że jesteśmy dobrze przygotowani fizycznie i psychicznie. Sprawdzianem będzie dla nas piątkowy mecz w Szczecinie, w tym dość długa podróż. Teraz ważny jest dla nas również odpoczynek, wiemy jak ważnym miesiącem będzie grudzień – podsumował Sam Deroo.Teraz dbamy, aby zawodnicy byli w pełni sprawni, żeby mieli czas na odpoczynek i regenerację. Gdzieś powoli wprowadzamy poprawki w naszej grze – dodał Piotr Pietrzak.