PlusLiga nie zwalnia tempa, kolejny przystanek – Olsztyn

Koniec 2020 roku jest dla naszego zespołu intensywny, podopiecznych Nikoli Grbicia czekają jeszcze dwa spotkania. Pierwsze z nich nasz zespół rozegra we wtorek, 22 grudnia w Olsztynie. Startujemy o godz. 17:30.

Dobra passa podopiecznych Nikoli Grbici trwa, nasz zespół wciąż utrzymuje status niepokonanych w tym sezonie ligowym. Swoje noty kędzierzynianie poprawili w konfrontacji z rewelacją rozgrywek – zespołem z Gdańska. Mecz z Treflem Gdańsk przyniósł nam trzynaste zwycięstwo na ligowych parkietach. Obecnie z dorobkiem 38 punktów Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle utrzymuje pierwsze miejsce w klasyfikacji PlusLigi. Przypomnijmy, że nasz zespół ma jeszcze do rozegrania trzy zaległe mecze. Ostatnia kolejka nie przyniosła większych przetasowań w zestawieniu ekip z czołówki, niezmiennie na drugim miejscu pozostają gdańszczanie, czując na plecach oddech ekipy z Jastrzębia-Zdroju. Nasz najbliższy rywal – Indykpol AZS Olsztyn rozegrał dotychczas 14 meczów, obecnie przy dorobku punktowym – 18 oczek akademicy z Olsztyna zajmują 10. miejsce w tabeli PlusLigi.

Ostatnia kolejka była udana dla podopiecznych Daniela Castellaniego, olsztynianie w Sosnowcu pokonali MKS Będzin, nie tracąc nawet seta. Najlepiej punktującym zawodnikiem w ekipie z Olsztyna był Wojciech Żaliński, zdobywca 15. punktów, równie dobre noty zbierał Ruben Schott (13 oczek) i to właśnie Schott został wybrany najlepszym zawodnikiem meczu. Wsparciem dla swoich kolegów był Damian Schulz. AZS w starciu z zamykającym ligowa stawkę zespołem z Będzina AZS był faworytem, w meczu z naszym zespołem akademicy nie mają nic do stracenia, a tego typu spotkania bywają zaskakujące.

Jak zgodnie podkreślają podopieczni Nikoli Grbicia nasz zespół do każdego meczu podchodzi z takim samym nastawieniem, nie ma więc obaw, że zabraknie koncentracji. O tym, że kędzierzynianie znakomicie radzą sobie z rolą faworyta przekonaliśmy się nie raz, a ostatnie spotkania tylko potwierdzają, w jak dobrej dyspozycji są siatkarze ZAKSY. Regularnie wyróżnienia dla MVP spotkań zdobywa Kamil Semeniuk. Równie dobre noty utrzymują Aleksander Śliwka, Łukasz Kaczmarek czy nasi środkowi David Smith i Jakub Kochanowski. W sobotnim starciu z Treflem Gdańsk ZAKSA nie dopuściła rywali do głosu, nasz zespół dominując we wszystkich elementach siatkarskiego rzemiosła wygrał bez straty seta.

Po tym spotkaniu Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn- Koźle nie miała zbyt wiele czasu na odpoczynek, o czym mówił Aleksander Śliwka. – Tych kilka dni to czas na regenerację. Poprzedni tydzień, kiedy mieliśmy 5-6 dni w pełni przepracowanych, poświeciliśmy przygotowaniu fizycznemu, trochę mocniejszej siłowni. Mamy nadzieję, że ta praca da nam siłę na następnych parę spotkań – podkreślił przyjmujący naszego zespołu. Za naszym zespołem daleka podróż i pierwsze treningi w Olsztynie – celem jest zwycięstwo i utrzymanie imponującej serii zwycięstw.

Mecz 19. kolejki PlusLigi nasz zespół rozegra na wyjeździe, spotkanie Grupy Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle z Indykpolem AZS-em Olsztyn zaplanowano na wtorek, 22 grudnia. Początek rywalizacji o godz. 17:30, transmisję ze spotkania przeprowadzi telewizja Polsat Sport.