Patryk Czarnowski zmienia barwy klubowe

Kolejnym zawodnikiem naszego zespołu, który po Dawidzie Konarskim, żegna się z klubem jest Patryk Czarnowski. Doświadczony środkowy ma za sobą dwa udane sezony w barwach ZAKSY.

Sezon ligowy 2016/2017 był trudnym, jednak wyjątkowo udanym dla ZAKSY Kędzierzyn-Koźle. Zmiany kadrowe nasz zespół rozpoczął od poszukiwania nowego szkoleniowca. Kilka dni temu informowaliśmy o zmianie barw klubowych przez Dawida Konarskiego, teraz z ZAKSĄ żegna się kolejny z mistrzów Polski. Po dwóch udanych sezonach barwy klubu zmienia Patryk Czarnowski.

Pochodzący z Ostródy doświadczony środkowy nie pierwszy raz żegna się z naszym klubem. Po dwóch sezonach (2010/2011 oraz 2011/2012) Patryk Czarnowski wrócił do Kędzierzyna-Koźla w 2015 roku. Powrót okazał się wyjątkowo udany, bowiem z ZAKSĄ środkowy zdobył dwa tytułu mistrza Polski oraz Puchar Polski w 2017 roku. W sportowej rywalizacji w tym sezonie o miejsce w składzie Patryk Czarnowski walczył z Łukaszem Wiśniewskim, Mateuszem Bieńkiem i Aleksandrem Maziarzem. Przy 77 setach rozegranych Patryk Czarnowski punktował 89 razy, przy średniej 58%-skuteczności zagrań.