Olsztynianie na drodze rozpędzonej ZAKSY

Siatkarze Grupy Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle wracają do HWS „Azoty”. Po wygranym meczu w Gdańsku nasz zespół w walce o ligowe punkty podejmie Indykpol AZS Olsztyn. Początek spotkania o godz. 17:30.

Podopieczni Nikoli Grbicia obecnie są jedynym zespołem, który po 5. kolejkach rozegrał wszystkie pięć spotkań. Znakomity początek w wykonaniu ZAKSY pozwolił naszej drużynie uplasować się na pozycji lidera, przy komplecie zwycięstw i 15 punktach na koncie. Ze względu na rozprzestrzenianie się koronawirusa i zachorowania w niektórych klubach PlusLigi część meczów musiała zostać przełożona. Nasz najbliższy rywal do tej pory rozegrał cztery spotkania, olsztynianie nie zaliczą początku sezonu do szczególnie udanych, przy bilansie jednego zwycięstwa i trzech porażek zespół z Warmii i Mazur obecnie zajmuje 10. miejsce w klasyfikacji, mając na koncie dorobek czterech punktów.

Dla Indykpolu AZS Olsztyn konfrontacja z ZAKSĄ będzie pierwszym meczem z zespołem z czołówki, dotychczas podopieczni Daniela Castellaniego mierzyli się raczej z rywalami, plasującymi się w połowie stawki. Przełamanie akademikom przyniósł mecz 4. kolejki PlusLigi, kiedy to na wyjeździe dość pewnie pokonali Cuprum Lubin. Bohaterem swojego zespołu był zdobywca 18. punktów – Damian Schulz, nie zawiódł również Wojciech Żaliński, dopisując do dorobku AZS-u 17 oczek. W tym spotkaniu przyjmujący akademików potwierdził również, że dysponuje celnym serwisem, ten element siatkarskiego rzemiosła był mocnym punktem w grze olsztynian.

Nasz najbliższy rywal to jedna z drużyn, która przed nowym sezonem poczyniła spore zmiany w składzie, zespół z Warmii i Mazur (wybierając jeden z czołowych klubów w Italii) opuścił jeden z liderów – Jan Hadrava. Czecha ma zastąpić właśnie Damian Schulz, z akademikami pożegnali się też Mateusz Mika czy Paweł Woicki. Tego drugiego zastąpił doskonale znany w Kędzierzynie-Koźlu – Przemysław Stępień, do Indykpolu AZS Olsztyn dołączyli również Kamil Droszyński, Ruben Schott, Dmytro Teriomenko i Jędrzej Gruszczyński. Tak przebudowany skład rywali bez wątpienia potrzebuje czasu na zgranie. Tego typu problemów nie ma nasz zespół, Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle imponuje siłą zespołowości i skutecznością. Cieszy powrót do gry i znakomitej dyspozycji Łukasza Kaczmarka, równie dobre noty zbierają nasi przyjmujący: Aleksander Śliwka i Kamil Semeniuk, bezbłędnie do drużyny wprowadził się Jakub Kochanowski.

Kędzierzynianie nie pozwolili sobie na żadne potknięcie w tym sezonie, a stabilna gra podopiecznych Nikoli Grbicia stawia Grupę Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle w roli faworyta większości spotkań. Dodatkowo bilans rywalizacji kędzierzyńsko-olsztyńskich przemawia na naszą korzyść. W ostatnich latach AZS Olsztyn nie był w stanie wygrać z ZAKSĄ, ta sztuka po raz ostatni udała się naszym rywalom w sezonie 2014/2015. Celem kędzierzynian jest utrzymanie tej serii.

Mecz 6. kolejki PlusLigi pomiędzy Grupą Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle, a Indykpolem AZS-em Olsztyn zaplanowano na sobotę, 10 października. Początek spotkania o godz. 17:30, transmisję z rywalizacji przeprowadzi telewizja Polsat Sport.

Kibiców, chcących wspierać nasz zespół w HWS „ Azoty” informujemy, że dostępne są jeszcze ostatnie bilety na spotkanie, wejściówki można zakupić na stronie kupbilet.pl. W związku z wprowadzeniem na terenie całego kraju żółtej strefy dostępność miejsc w Hali Widowiskowo-Sportowej Azoty jest ograniczona do 25%.

Przypominamy, że kasa biletowa w hali nie będzie otwarta. Fanów planujących wspierać nasz zespół w HWS „Azoty” informujemy o obowiązujących zasadach bezpieczeństwa i dystansu społecznego. Dodatkowo prosimy o szczególne zachowanie ostrożności oraz pozostanie w maseczkach podczas całego meczu, również zajmując swoje miejsce na trybunach.