#BohaterMiesiąca września: Kamil Semeniuk

Wraz z nowym sezonem wróciliśmy z akcją #BohaterMiesiąca, która tak pozytywnie została odebrana przez fanów Grupy Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle. W pierwszym głosowaniu kibice wybierali między trójką naszych MVP: Aleksandrem Śliwką, Kamilem Semeniukiem i Łukaszem Kaczmarkiem.

Przypomnijmy, że pomysłodawcą akcji #BohaterMiesiąca jest Hotel Hugo Business & Spa***. Zgodnie z regułami zwycięzcę w głosowaniu wybierają kibice. #BohateremMiesiąca może zostać każdy zawodnik Grupy Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle, który w danym miesiącu zdobył wyróżnienie MVP.

Dla podopiecznych Nikoli Grbicia sezon 2020/2021 zaczął się wręcz perfekcyjnie, na pięć rozegranych spotkań siatkarze Grupy Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle zanotowali pięć zwycięstw, zgarniając komplet punktów. W tych spotkaniach mogliśmy zobaczyć, jak wyrównanym składem dysponuje nasz trener. Szczególne uznanie, potwierdzone wyróżnieniami MVP, zyskała gra Kamila Semeniuka, Łukasza Kaczmarka (po dwa wyróżnienia) i Aleksandra Śliwki (jedna nagroda MVP). To właśnie ta trójka rywalizowała o miano #BohateraMiesiąca września, pamiątkową statuetkę (przyznawana przez Hotel Hugo Business & Spa***)  oraz pakiet gadżetów od Grupy Azoty ZAK S.A.

Przypomnijmy, że Olek Śliwka nagrodę MVP otrzymał po hicie kolejki, rozgrywanym w Bełchatowie. Nasz przyjmujący do zagrań w ataku dodał punktowy serwis oraz oczka zdobywane w bloku, kończąc mecz z dorobkiem 18. punktów. Podobny rezultat w ostatnim spotkaniu z Treflem Gdańsk zanotował Łukasz Kaczmarek, atakujący ZAKSY zakończył mecz z wynikiem 17. punktów przy 60% efektywności zagrań, poprawiając swój rezultat z derbów Opolszczyzny, kiedy również Łukasz został wybrany najlepszym zawodnikiem spotkania. Do Kamila Semeniuka ta nagroda trafiała natomiast po spotkania z MKS-em Będzin oraz Jastrzębskim Węglem. To właśnie konfrontacja na szczycie z ekipą z Jastrzębia-Zdroju była prawdziwym popisem gry Semeniuka, a wynik 22. zdobytych punktów najlepiej to potwierdza.

W głosowaniu kibiców Kamil Semeniuk zostawił swoich klubowych kolegów daleko w tyle. Na około 600 głosów fanów ponad 400 osób jako kandydata do nagrody #BohaterMiesiąca wskazała właśnie Kamila i to nasz przyjmujący zgarnął pierwsze w nowym sezonie wyróżnienie, zostając #BohateremMiesiąca września.