Nikola Grbić: Musimy zebrać energię, żeby być gotowym na kolejne spotkanie

– Jestem usatysfakcjonowany wynikiem, ale tak szybko jak tylko umiemy musimy zapomnieć o tym meczu – po zwycięstwie z Jastrzębskim Węglem mówił Nikola Grbić. – Bardzo cieszymy się z tego zwycięstwa, bo jak było widać nie było o nie łatwo. Grało nam się ciężko, bo rywal był wymagający – komentując wygraną w hicie kolejki dodał Łukasz Kaczmarek.

„Przed tym meczem powiedziałem drużynie, że przeciwnicy grają naprawdę dobrze, dużo lepiej niż w pierwszy meczu. Mają graczy, którzy potrafią wejść na boisko i odmienić oblicze meczu. Ten mecz był wyczerpujący, musimy zebrać energię nie tylko fizyczną, ale również mentalną, żeby być gotowym na kolejne spotkanie. Jestem usatysfakcjonowany wynikiem, ale tak szybko jak tylko umiemy musimy zapomnieć o tym meczu, ponieważ jedziemy do Gdańska, który do tej pory nie przegrał meczu i gra dobrze. ”

„Nie zgubiliśmy jeszcze żadnych punktów. Myślę, że najbardziej cieszy to, że gramy naprawdę bardzo dobrą siatkówkę. Jeśli utrzymamy poziom sportowy jaki teraz prezentujemy, to dużo tych punktów nie zgubimy. Te punkty, które teraz zdobywamy w meczach z tymi topowymi zespołami, pod warunkiem że utrzymamy taką dyspozycję, mogą być różnicą na koniec pierwszej fazy rundy zasadniczej.”

„Bardzo cieszymy się z tego zwycięstwa, bo jak było widać nie było o nie łatwo. Grało nam się ciężko, bo rywal był wymagający. Do tego cztery dni temu zagraliśmy trudne spotkanie w Bełchatowie. Wygrywamy z dwoma dobrymi zespołami za trzy punkty, mamy więc się z czego cieszyć. Jednak teraz musimy się szybko zregenerować, bo przed nami kolejny mecz. ”