Nikola Grbić: Każdy mecz jest szczególny

– Myślę, że wykonaliśmy świetną robotę, grając dobrą siatkówkę – każdy, kto wszedł na boisko zagrał dobrze – doceniając konsekwencję i stabilną grę swoich podopiecznych po meczu z wicemistrzem Belgii mówił Nikola Grbić.

Podobnie jak w pierwszej rundzie fazy grupowej również w meczu rewanżowym siatkarze mistrza Polski nie dali większych szans Belgom. Jak przyznał Nikola Grbić wygrana jest cenna nie tylko ze względu na sytuację w tabeli i wywalczoną przepustkę do kolejnej fazy zmagań. –To bardzo ważne, że zagraliśmy dobrze. To istotne również ze względu na przyszłość. Nigdy nie wiesz, kiedy twój przeciwnik zagra dobrze, bo nie ma nic do stracenia – o odpowiedniej motywacji i nastawieniu w konfrontacji z teoretycznie mniej wymagającym rywalem mówił nasz trener.

Serb zaznaczył również, że przy intensywnym kalendarzu, jaki wyniki z rywalizacji w Lidze Mistrzów i PlusLidze wygrana przy możliwie najmniejszym nakładzie sił również działa na plus. – Dobrze, że kiedy jesteśmy skoncentrowani, agresywni, skupieni na każdym punkcie, tracimy tylko kilka punktów, a nie tracimy czasu, energii. To niezwykle ważne, kiedy gramy co trzy dni. Myślę, że wykonaliśmy świetną robotę, grając dobrą siatkówkę – każdy, kto wszedł na boisko zagrał dobrze, więc jestem usatysfakcjonowany – zakończył szkoleniowiec, podkreślając dobrą grę wszystkich zawodników, którzy tego dnia otrzymali szansę gry.