Piotr Łukasik: Szukam swojej optymalnej dyspozycji

-Mamy kolejne, czwarte zwycięstwo, teraz skupiamy się na tym, co przed nami, chcemy wygrać również ostatnie dwa mecze w fazie grupowej – o kolejnej wygranej ZAKSY w Lidze Mistrzów, swoim powrocie do gry i debiucie w elitarnych rozgrywkach w rozmowie z ZAKSAtv mówił Piotr Łukasik.

Pokonując 3:0 Knack Roeselare podopieczni Nikoli Grbicia nie tylko utrzymali się na pozycji lidera grupy E siatkarskiej Ligi Mistrzów, ale również zagwarantowalli sobie awans do kolejnej rundy. Jak przyznał po meczu Piotr Łukasik cieszy wygrana, a triumf w trzech setach nie jest bez znaczenia przy tak intensywnym grafiku. – Nasza dobra gra od początku spowodowała, że rywale wyglądali na bezradnych. Bardzo cieszy, że to kolejny mecz w Lidze Mistrzów wygrany dość szybko i pewnie, tracąc jak najmniej sił. Musimy równie mocno skoncentrować się na rywalizacji ligowej, równie mocno, a nawet mocniej. Bo nie ukrywajmy, że w Lidze Mistrzów rywale, na jakich trafiamy w grupie nie są najmocniejsi – to my jesteśmy faworytem, który powinien wygrać te grupę. Natomiast w PlusLidze coraz więcej zespołów gra coraz lepiej i trzeba uważać na każdego rywala – podkreślił przyjmujący mistrzów Polski.

Piotr Łukasik w meczu z wicemistrzem Belgii pojawił się na boisku w trzeciej partii, notując bardzo dobry występ (6 punktów i 75%-skuteczność w ataku). –Chciałbym jak najczęściej pokazywać trenerowi, że jestem gotowy do gry. Aczkolwiek zdaję sobie sprawę, że akurat chłopaki grający na przyjęciu są w rewelacyjnej dyspozycji, wszyscy trzej grają bardzo dobrze- deklarując gotowość do gry dodał nasz zawodnik.