Paweł Zatorski Sportowcem Roku Opolszczyzny!

Za nami 52. Plebiscyt Sportowy Nowej Trybuny Opolskiej. Z przyjemnością informujemy, że tytuł Sportowca Roku 2019 został przyznany libero Grupy Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle – Pawłowi Zatorskiemu.

Plebiscyt Sportowy Nowej Trybuny Opolskiej jest najstarszym rankingiem opolskich sportowców. Laureatów w kategoriach najlepszy sportowiec, junior, trener i drużyna 2019 roku w głosowaniu wybrali czytelnicy. Niezależnie od tego wyboru, tytuł najlepszego sportowca roku, doceniając sukcesy na sportowych arenach, przyznała kapituła. Zwieńczeniem 52. edycji plebiscytu była uroczysta gala w Opolu.

W gronie nominowanych do wyróżnienia znaleźli się m.in. dwukrotny mistrz świata, który z ZAKSĄ sięgał po najwyższe cele – Paweł Zatorski. To właśnie libero Grupy Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle został wybrany Sportowcem 2019 roku Opolszczyzny. To już kolejny triumf naszego zawodnika w prestiżowym plebiscycie, po raz pierwszy znakomita gra i sukcesy Pawła zostały docenione w 2016 roku, drugie tego typu wyróżnienie libero ZAKSY otrzymał przed rokiem, w uznaniu m.in. za zwieńczony tytułem mistrza świata 2018 rok.

ZAKSA Kedzierzyn-Kozle - Indykpol AZS Olsztyn

Miniony już 2019 rok był równie złoty dla Pawła Zatorskiego, który z ZAKSĄ zdobył wszystkie możliwe trofea: tytuł mistrza Polski, Puchar i Superpuchar Polski, tytuł przyznany naszemu zawodnikowi nie był więc zaskoczeniem. – Bardzo mi miło, że po raz kolejny otrzymałem to wyróżnienie. To dla mnie niesamowite uczucie i wielka radość, że mogę robić w życiu to, co kocham, a dodatkowo jestem za to wyróżniany i doceniany. Oczywiście bez wsparcia i wkładu kolegów z reprezentacji i Grupy Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle nie byłoby mnie tutaj, dziękuję więc za ich pomoc – podkreślając siłę zespołowości w siatkówce i dziękując za wyróżnienie mówił Paweł Zatorski.

W czołówce zestawienia obok naszego libero znaleźli się m.in. Joanna Łochowska, sztangistka Budowlanych Opole i Adam Malcher – bramkarz Gwardii Opole. Dobra postawa ZAKSY na ligowych parkietach znalazła również uznanie w kategorii szkoleniowców, były trener ZAKSY – Andrea Gardini znalazł się bowiem w czołowej piątce zestawienia na trenera roku.