Młoda ZAKSA Kędzierzyn –Koźle liderem grupy B na koniec rundy zasadniczej !

Nasza drużyna występująca w Młodej Lidze zakończyła zmagania w rundzie zasadniczej na pierwszym miejscu grupy B. W meczu pierwszej rundy play off spotkamy się z Łuczniczką Bydgoszcz.

Nasi młodzi zawodnicy doskonale spisywali się w rundzie zasadniczej. Na 12 spotkań tylko raz schodzili z parkietu pokonani. Zakończyliśmy rywalizację z 31 punktami na naszym koncie i nad drugą drużyną z Jastrzębia mieliśmy aż 6 punktów przewagi, trzecie miejsce zajęli zawodnicy z Bielska – Białej tracąc do nas 10 punktów.

04

Oprócz wyśmienitej gry całego zespołu, mieliśmy duże powody do zadowolenia jeżeli chodzi o osiągnięcia indywidualne naszych graczy:

Kamil Semeniuk prowadzi zdecydowanie w rankingu MVP, zdobył 7 statuetek i nie ma sobie równych.Warto wspomnieć, że kolega z drużyny Bartosz Jastrowicz uzbierał ich 3.

W rankingu na najlepiej punktujących,Bartosz Jastrowicz 162 pkt. zajął drugie miejsce, a Kamil Semeniuk 154 pkt. trzecie, lepszy okazał się  Patryk Korpal 184 pkt. z MKSU Będzin.

Obaj nasi liderzy wypadli bardzo dobrze w rankingu na najlepiej atakujących, Bartosz Jastrowicz zajął drugą lokatę, a Kamil Semeniuk był czwarty.

 W meczu o awans do Final Four Młodzieżowych Mistrzostw Polski zmierzymy się z Łuczniczką Bydgoszcz. Pojedynek będzie rozgrywany do dwóch zwycięstw. Pierwsze spotkanie rozegrane zostanie w Bydgoszczy, które odbędzie się dnia 13 lutego 2016, a kolejne ewentualne dwa w Kędzierzynie – Koźlu. Zwycięska drużyna zagra w turnieju finałowym, w którym wezmą udział cztery najlepsze drużyny Młodej Ligi.