Michał Chadała: Zagraliśmy bardzo mądrze

Trzy sety wystarczyły ZAKSIE do zwycięstwa z Chemikiem Bydgoszcz. – Udało nam się przez cały mecz utrzymać koncentracje i kontrolę nad spotkaniem – po meczu mówił drugi trener naszego zespołu – Michał Chadała.

Mecz 3. kolejki PlusLigi ułożył się po myśli podopiecznych Andrei Gardiniego. Kędzierzynianie od początku meczu przejęli kontrolę nad spotkaniem, tylko krótkotrwale przyjezdni byli w stanie dotrzymywać kroku wicemistrzom Polski. O atutach w grze ZAKSY mówił po spotkaniu Michał Chadała.Zagraliśmy bardzo mądrze, spokojnie. Drużyna z Bydgoszczy do meczu z nami grała bardzo skutecznie, ale wygraliśmy spokojem, lepszą zagrywką, obroną i tak naprawdę nie ma do czego mieć zastrzeżeń – podkreślał szkoleniowiec. A słowa Michała Chadały potwierdzały pomeczowe statystyki: ZAKSA nie tylko skutecznie odrzuciła rywali od siatki, nasi zawodnicy bezpośrednio serwisem zdobyli 7 punktów.

Dla bydgoszczan była to pierwsza porażka w sezonie, początek zmagań ligowych to bowiem sensacyjne zwycięstwo zespołu Jakuba Bednaruka nad PGE Skrą Bełchatów, również drugi mecz sezonu przyniósł naszym rywalom cenne punkty. W konfrontacji z ZAKSĄ bydgoszczanie nie mieli jednak zbyt wiele do powiedzenia. –Udało nam się przez cały mecz utrzymać koncentrację i kontrolę nad spotkaniem. Chłopaki zagrali bardzo mądrze – mówił Michał Chadała, podkreślając dobre przygotowanie kędzierzynian do spotkania, z uwzględnieniem dobrego początku w wykonaniu naszych rywali. – Przygotowaliśmy się tak jak zawsze, do każdego rywala przygotowujemy się tak samo. Nie zlekceważyliśmy przeciwnika, podeszliśmy bardzo skoncentrowani i myślę, że w taki sposób wyraziliśmy podziw dla ich wcześniejszej gry – dodał.