Mecz Grupy Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle z Aluron CMC Wartą Zawiercie przełożony

Klub ZAKSA S.A informuje, że w związku z wystąpieniem symptomów COVID-19 w zespole Grupy Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle najbliższy mecz naszego zespołu w Zawierciu został przełożony. Nasz zespół wrócił do Kędzierzyna-Koźle, zawodnicy i sztab szkoleniowi zostaną poddani testom.

Przed wyjazdem naszego zespołu do Zawiercia jeden z siatkarzy Grupy Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle zgłosił gorsze samopoczucie. Dlatego w trosce o pozostałych zawodników nasz siatkarz został w Kędzierzynie-Koźlu i oczekuje na wykonanie testu. Reszta drużyny w Zawierciu zameldowała się w poniedziałek, 2 listopada. Treningi ZAKSY odbyły się zgodnie z planem.

Niestety dziś rano kilku zawodników zaobserwowało u siebie symptomy COVID-19. W trosce o bezpieczeństwo wszystkich uczestników meczu, zachowawczo Polska Liga Siatkówki w porozumieniu z klubami podjęła decyzję o przełożeniu spotkania.

ZAKSA wróciła do Kędzierzyna-Koźla, treningi zespołu zostały zawieszone, a cała drużyna, w oczekiwaniu na przeprowadzenie testów, podda się samoizolacji, z zachowaniem zasad rygoru bezpieczeństwa. Badaniu na obecność wirusa SARS-CoV-2 zostaną poddani wszyscy członkowie zespołu.  Klub, w oczekiwaniu na dalsze wytyczne, pozostaje w stałym kontakcie ze służbami sanitarnymi oraz Polską Ligą Siatkówki o kolejnych krokach będziemy informować na bieżąco.

 O nowym terminie rozgrywania meczu, decyzjach dotyczących kolejnych spotkań z udziałem Grupy Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle oraz powrocie do treningów i gry będziemy informować na bieżąco.