KRÓLOWA JEST JEDNA – ZAKSA KĘDZIERZYN-KOŹLE!

Zakończyliśmy sezon 2015/2016 w najlepszy możliwy sposób – zdobyciem złotych medali PlusLigi. Jestem zaszczycony tym, że mogę być częścią tego zwycięstwa i tym samym pięknej historii kędzierzyńskiej siatkówki.

Kieruję największe słowa uznania w stronę autorów sukcesu. Nasza ZAKSA, nasz galaktyczny skład, wywalczył złoto PlusLigi ciężką pracą, samodyscypliną, zaufaniem do trenera i siebie na wzajem. Zawodnicy od początku sezonu prezentowali siatkówkę na najwyższym poziomie. Wykazali pełne zaangażowanie i konsekwencję.

Tak mocna drużyna, świadoma celów i własnej wartości, nie powstałaby bez pracy trenera Ferdinando de Giorgi. Doskonałe zgranie charakterów, atmosfera, poczucie przynależności do teamu – wszystko to zawdzięczamy Fefe. Efektem, poza najwyższym trofeum, jest posiadanie zawodników, których serca bezsprzecznie należą do ZAKSY.

W imieniu drużyny dziękuję sponsorom za wsparcie, bycie z ZAKSĄ na dobre i na złe, kształtowanie przyszłości. To dzięki Państwu talenty, które mamy obecnie w Kędzierzynie-Koźlu, mogły ponownie zawładnąć polską siatkówką.

Dziękuję całej trójkolorowej fali kibiców, która we wspaniałym stylu reprezentowała nas w kędzierzyńskiej Hali Azoty, na meczach wyjazdowych, w całej Polsce. Jestem przekonany, że emocje które wybrzmiewały podczas każdej piłki, dodały zawodnikom skrzydeł i zagrzewały do zostawienia 100% sił na parkiecie.

Wspólnie tworzymy społeczność, w której narodzili się nowi mistrzowie.

Sebastian Świderski

ZAKSA Kędzierzyn-Koźle – Mistrz Polski 2015/2016:

Paweł Zatorski, Kevin Tillie, Krzysztof Rejno, Dawid Konarski, Rafał Buszek, Jurij Gladyr, Łukasz Wiśniewski, Grzegorz Bociek, Kamil Semeniuk, Grzegorz Pająk, Sam Deroo, Benjamin Toniutti, Kornelisz Banach, Patryk Czarnowski

Sztab szkoleniowy:

Ferdinando De Giorgi, Oskar Kaczmarczyk, Michał Chadała, Piotr Pietrzak, Remigiusz Koteluk, Kamil Sołoducha, Tomasz Drzyzga