Kapitanowie ZAKSY zagrają w mistrzowskiej drużynie w kolejnych sezonach.

Rozgrywający Benjanim Toniutti i libero Paweł Zatorski, kapitanowie ZAKSY Kędzierzyn- Koźle zagrają w niebiesko-biało-czerwonych barwach w kolejnych dwóch sezonach.

Paweł Zatorski podpisując prekontrakt z ZAKSĄ podkreślił: „W Kędzierzynie-Koźlu czuję się jak w domu. Cieszę się, że właśnie z tą drużyną i w tych barwach będę mógł nadal grać. Zostaję w ZAKSIE i zamierzam zrobić wszystko, by tegoroczny sukces został powtórzony”.

Benjamin Toniutti, nasz rozgrywający , w komentarzu podkreślił: „Jestem naprawdę zadowolony z faktu, że mogę kontynuować moja przygodę z ZAKSĄ na następne dwa sezony. Chce być częścią wyzwania, jakim jest walka w lidze mistrzów i bronić tytułu mistrza w kolejnym sezonie.”

„To dla nas ważne i strategiczne decyzje”– ocenia negocjacje prezes Klubu Sebastian Świderski. „Dzisiejszy sukces ZAKSY jest efektem przemyślanej strategii w obszarze budowania zespołu i stylu gry. Myślimy o przyszłych sezonach, utrzymaniu pozycji lidera i autora siatkówki najwyższego europejskiego poziomu. Przed nami możliwość gry w Lidze Mistrzów i to kolejne wyzwanie sportowe. Potrzebujemy silnej drużyny, a taki skład mieliśmy w tym sezonie dlatego też, zaczęliśmy budowanie teamu od naszych zawodników. Chcemy stać na podium – dodaje.

Budowanie drużyny sukcesu i  myślenie o przyszłości zależne jest również od wsparcia sponsorów.

Dziękuję naszym przyjaciołom za to, że zawsze możemy na nich liczyć i za dodatkowe wsparcie wzmacniające Klub w trwających negocjacjach” – dodał prezes Świderski.