Korneliusz Banach i Mateusz Zawalski o meczu z GKS-em Katowice

– Można tutaj zaobserwować kto wakacje na piasku spędził dłużej, a kto krócej – o przebiegu rywalizacji w PreZero Grand Prix mówił Mateusz Zawalski. – Oczywiście jest ciężko, dajemy z siebie wszystko, niestety tym razem się nie udało. Przed nami jeszcze jeden mecz i tam postaramy się wygrać – dodał Korneliusz Banach.

„Za nami dwa mecze w turnieju i prawdę mówiąc to kondycyjnie jest naprawdę dobrze. Przez ostatnie dwa tygodnie pracowaliśmy naprawdę ciężko. Mieliśmy też zajęcia na piasku, także byliśmy gotowi do tego typu wysiłku. Można tutaj zaobserwować kto wakacje na piasku spędził dłużej, a kto krócej. My, ze względu na pandemię ale też późne otwarcie boisk, spędziliśmy tego czasu mało i to widać, głównie w sytuacjach zmiennych, kiedy trzeba wyjść poza schemat. Widać wtedy, że w tej formie siatkówki nie mamy jeszcze takiego zgrania.”

„Można powiedzieć, że pogoda nie sprzyja, mimo że jest naprawdę pięknie. W wakacje każdy marzy o takiej pogodzie, chociaż do tego typu sportu nie jest ona najlepsza. Na pewno jednak nie będziemy zrzucać winy na warunki atmosferyczne, bo każdy ma takie same. Oczywiście jest ciężko, dajemy z siebie wszystko, niestety tym razem się nie udało. Przed nami jeszcze jeden mecz i tam postaramy się wygrać.”