Konfrontacja na szczycie, podejmujemy wicelidera
ZAKSA Kędzierzyn-Koźle
1:3
ZAKSA Kędzierzyn-Koźle
23 lutego 2019, 14:45
Kędzierzyn-Koźle
17:25 25:23 21:25 23:25

Hit kolejki zainauguruje 22. kolejkę PlusLigi, to właśnie spotkanie ZAKSY Kędzierzyn- Koźle z Onico Warszawą będzie pierwszym spotkaniem, jaki rozegranie zostanie w ten weekend na parkietach ekstraklasy. Przed nami rywalizacja na szczycie.

Już w sobotę w hali przy ul. Mostowej czeka nas spotkanie aktualnego lidera z wiceliderem tabeli. To właśnie Onico Warszawa jest najbliżej wicemistrzów Polski. Co prawda dorobek 50 punktów daje ZAKSIE nieco spokoju, nie bez znaczenia jednak jest utrzymanie tak bezpiecznej przewagi przed końcem fazy zasadniczej. Podopieczni Andrei Gardiniego mogą się pochwalić ośmiopunktową przewagą nad stołecznymi. Warto jednak zaznaczyć, że nasz zespół czeka jeszcze zaległe spotkanie w Gdańsku. Podopieczni trenera Antigi mogą być zadowoleni z obecnej pozycji, drugie miejsce Onico Warszawie dał bilans 14 zwycięstw i pięciu porażek. Poza gonieniem lidera siatkarze ze stolicy muszą radzić sobie z atakiem jastrzębian. Sklasyfikowany na trzeciej pozycji Jastrzębski Węgiel traci do zespołu z Warszawy tylko jeden punkt i właśnie najbliższy weekend może doprowadzić do przetasowań.

Za naszymi najbliższymi rywalami trudna przeprawa. W poprzedniej kolejce podopieczni Stephane’a Antigi podejmowali obrońców tytułu. W konfrontacji z PGE Skrą Bełchatów stołeczni podzielili się punktami z rywalami, finalnie uznając wyższość mistrzów kraju. Spotkanie pokazało jednak, że dla warszawian nie ma meczów przegranych, mimo przewagi rywali 2:0 Onico zdołało wrócić do gry, a o triumfie Skry decydowały niuanse. Grafik meczów nie jest najłatwiejszy dla zespołu trenera Antigi, broniący drugiego miejsca w klasyfikacji po meczu z mistrzem Polski zmierzą się z wicemistrzem kraju, aby już niedługo szukać swoich szans w konfrontacji z Treflem Gdańsk. ZAKSA wyraźnie trudne chwile, o jakich mogliśmy mówić w przegranym meczu z Resovią, ma już za sobą. Kędzierzynianie wrócili na zwycięskie tory, a o dobrej dyspozycji naszego zespołu dotkliwie przekonali się lubinianie. To właśnie z Cuprum Lubin ekipa Andrei Gardiniego grała w minioną środę. W przeciwieństwie do spotkania naszych najbliższych rywali ten mecz nie miał większej historii, kędzierzynianie zdominowali przeciwnika, kontrolując przebieg rywalizacji i nie tracąc nawet seta.

_DSC5416

Ostatnie spotkanie to przede wszystkim powrót regularnej zagrywki kędzierzynian, nasz zespół regularnie odrzucał rywali od siatki, znakomicie radząc sobie również w kontratakach. Bardzo dobre noty zbierał Olek Śliwka i to do naszego mistrza świata trafiło wyróżnienie MVP spotkania. Równie pewnie na siatce atakował Łukasz Wiśniewski, przy 70% -skuteczności środkowy wicemistrzów Polski był jednym z wyróżniających się zawodników ZAKSY. Na boisku kilkukrotnie pojawiał się Jams Shaw i mimo zadaniowych zmian nasz nowy zawodnik wykorzystywał otrzymane szanse. Siłą naszego zespołu nie była jednak indywidualna postawa któregokolwiek z zawodników, po raz kolejny udowodniliśmy jak ważna jest stabilna gra całego zespołu, a mecz w Lubinie był tego najlepszym przykładem.

Mecz z Onico Warszawą nie będzie należał do prostych, spodziewamy się trudnej przeprawy. W spotkaniu pierwszej rundy fazy zasadniczej ZAKSA pokonała rywali, zgarniając pełną pulę. Teraz podopieczni Andrei Gardiniego zamierzają potwierdzić ten rezultat. Patrząc na przebieg ostatnich spotkań w Kędzierzynie-Koźlu czeka nas prawdziwa siatkarska uczta, rywalizacja cieszy się dużym zainteresowaniem, przygotowaliśmy jednak pulę biletów, które będą dostępne w kasach hali przed spotkaniem. Zapraszamy na mecz!

Spotkanie ZAKSY Kędzierzyn-Koźle z Onico Warszawą zaplanowano na sobotę, 23 lutego. Początek spotkania o godz. 14:45, transmisję z meczu przeprowadzi telewizja Polsat Sport.