Kolejny klasyk z udziałem Grupy Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle

Po sobotnim hicie kolejki w konfrontacji z PGE Skrą Bełchatów przed naszym zespołem kolejny mecz na szczycie. Tym razem areną zmagań będzie HWS „Azoty”, w ramach meczu 4. kolejki PlusLigi podejmować będziemy Jastrzębski Węgiel. Emocje gwarantowane.

Zmagania ligowe nabierają tempa, od ostatniego meczu w wykonaniu podopiecznych Nikoli Grbicia minęły tylko cztery dni, a już w środowe popołudnie kędzierzynianie wrócą na ligowe parkiety. W meczu 4. kolejki PlusLigi o cenne punkty powalczymy z Jastrzębskim Węglem, przed nami więc mecz na szczycie, jak bez wątpienia możemy powiedzieć o starciu lidera z wiceliderem. Po trzech rozegranych kolejkach Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle utrzymuje pozycję lidera, o jeden punkt wyprzedzając właśnie rywali z Jastrzębia-Zdroju. Nasz zespół i ekipa trenera Reynoldsa na trzy dotychczas rozegrane mecze trzy zwycięstwa.

Podopieczni Nikoli Grbicia ten sezon rozpoczęli mocnym akcentem, po pewnych wygranych z beniaminkiem z Nysy i MKS-em Będzin o sile ZAKSY przekonali się siatkarze PGE Skry Bełchatów. Co prawda mecz w Bełchatowie nie rozpoczął się po myśli naszego zespołu, po przegranej odsłonie premierowej kędzierzynianie odzyskali swój rytm gry. Siła serwisu naszego zespołu oraz cierpliwość i skuteczność w kontratakach miały odzwierciedlenie na tablicy wyników. Kontrolując przebieg zmagań w kolejnych setach Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle pewnie zmierzała do triumfu. Wyróżnienie MVP trafiło w ręce Aleksandra Śliwki, jednak równie dobre noty zbierali Łukasz Kaczmarek czy Kamil Semeniuk.

W obozie naszych najbliższych rywali przed tym sezonem doszło do kilku zmian, do ekipy ze Śląska dołączyli m.in. doskonale znani w Kędzierzynie-Koźlu: Łukasz Wiśniewski i Rafał Szymura, zespół zasilił również nowy atakujący – Mohamed Al Hachdadi. To właśnie Marokańczyk w ostatni meczach był jedną z wyróżniających się postaci Jastrzębskiego Węgla, czego potwierdzeniem były wyróżnienia MVP. Za naszym rywalem intensywny tydzień, kiedy to jastrzębianie, z sukcesem, brali udział w turnieju kwalifikacyjnym  do Ligi Mistrzów.

Dotychczasowy bilans spotkań przemawia na korzyść ZAKSY, w historii zmagań siatkarskiej ekstraklasy z Jastrzębskim Węglem rywalizowaliśmy 79 razy, z czego 37 spotkań kończyło się zwycięstwem naszego zespołu. Kędzierzynianie mieli na koncie również imponującą serię triumfów, którą nasi rywale przerwali w poprzednim sezonie. Wówczas triumfatora wyłonił tie-break. Nie mniejszych emocji oczekujemy również tym razem.

Spotkanie 4. kolejki PlusLigi pomiędzy Grupą Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle i Jastrzębskim Węglem zaplanowano na środę, 30 września, początek spotkania o godz. 17:30. Transmisję z meczu przeprowadzi telewizja Polsat Sport. Kibiców, chcących wspierać nasz zespół w HWS „ Azoty” informujemy, że dostępne są jeszcze bilety na spotkanie, wejściówki można zakupić na stronie kupbilet.pl.

Przypominamy, że kasa biletowa w hali nie będzie otwarta. Fanów planujących wspierać nasz zespół w HWS „Azoty” informujemy o obowiązujących zasadach bezpieczeństwa i dystansu społecznego.