Kolejny hit kolejki z udziałem ZAKSY
VERVA Warszawa ORLEN Paliwa
1:3
VERVA Warszawa ORLEN Paliwa
27 listopada 2018, 19:00
Warszawa
17:25 19:25 25:25 13:25

Spotkanie ZAKSY Kędzierzyn-Koźle z Onico Warszawą zakończy rywalizację 9. kolejki PlusLigi siatkarzy. To właśnie mecz naszego zespołu z ekipą trenera Antigi można uznać za jedno z ciekawszych spotkań tej kolejki.

Po ośmiu rozegranych spotkaniach ZAKSĘ Kędzierzyn-Koźle i podopiecznych Stephane’a Antigi dzieli 11 punktów. Nasz zespół niezmiennie utrzymuje fotel lidera, nie schodząc ze zwycięskiej ścieżki. Dorobek naszego zespołu to 23 punkty, przy bilansie 23 wygranych setów i tylko 4 przegranych partii. Warszawianie przy czterech zwycięstwach i trzech porażkach atakują wyżej notowanych rywali z 7. pozycji. Uwzględniając dotychczasowe rezultaty siatkarzy obu ekip po raz kolejny to ZAKSA będzie faworytem spotkania.

Nie tylko na ligowym podwórku, również w rywalizacji Ligi Mistrzów nasz zespół radzi sobie bezbłędnie. W ubiegłym tygodniu w bardzo dobrym stylu podopieczni Andrei Gardiniego pokonali VK CEZ Karlovarsko, udanie inaugurując europejskie puchary, wcześniej w meczu 8. kolejki również bez straty seta kędzierzynianie pokonali Cuprum Lubin. Jak zgodnie podkreślają zawodnicy naszego zespołu dobra, regularna gra i zwycięstwa są budujące. – Gramy wiele meczów w tym momencie, więc nie mamy czasu na to żeby długo myśleć o danym spotkaniu. Gramy dobrze więc mamy dużą pewność siebie i jest nam o wiele łatwiej zacząć mecz w taki sposób podkreślał Benjamin Toniutti. Ostatnie spotkania potwierdziły, że siłą ZAKSY jest szeroki skład, w tych meczach z dobrej strony pokazali się dotychczasowi zmiennicy: Tomasz Kalembka i Mateusz Sacharewicz. Środkowi naszego zespołu celną zagrywką odrzucali rywali od siatki, mocnym punktem ich gry był również regularny blok.

ZAKSA Kedzierzyn-Kozle - VK CEZ Karlovarsko

To właśnie dobra dyspozycja w polu serwisowym jest jednym z głównych atutów w grze kędzierzynian. O sile bloku naszego zespołu świadczą również indywidualne rankingi zawodników. W zestawieniu najlepiej blokujących zawodników PlusLigi Mateusz Bieniek utrzymuje wysoką drugą lokatę, dotychczasowy wynik naszego mistrza świata to 21 punktowych bloków. W tym samym zestawieniu środkowi naszego najbliższego rywala zajmują pozycję poza czołową piątką. Również w zestawieniu najczęściej punktujących zawodników Sam Deroo i Łukasz Kaczmarek wyprzedzają będącego najjaśniejszą postacią stołecznego zespołu – Rafaela Araujo. Elementem będącym równie mocnym punktem Onico, co naszej drużyny jest regularna zagrywka, plusligowi przyjmujący nieraz przekonali się o sile zagrywek Bartosza Kwolka czy Grahama Vigrassa

Warszawianie po mocnym początku sezonu musieli uznać wyższość dobrze dysponowanych w tym sezonie Cerrad Czarnych Radom, to właśnie konfrontacje z wyżej notowanymi przeciwnikami nie układały się po myśli naszych najbliższych rywali. Sposób na stołecznych poza radomianami znaleźli siatkarze ze Szczecina i Bełchatowa, również nasz zespół do Warszawy pojechał ze sprecyzowanym celem, jakim jest zdobycie kompletu punktów i utrzymanie serii zwycięstw.

ZAKSA Kedzierzyn-Kozle - VK CEZ Karlovarsko

Najbliższe spotkanie rozegramy w warszawskiej hali Torwar, bilety na mecz nie są już dostępne, o ligowe punkty nasz zespół powalczy więc przy komplecie publiczności. Mecz 9. kolejki PlusLigi pomiędzy Onico Warszawą i ZAKSĄ Kędzierzyn-Koźle zaplanowano na wtorek, 27 listopada. Początek meczu o godz. 19:00, transmisja  dostępna będzie w Ipla TV.