Andrea Gardini: Musimy grać o wiele lepiej

– Jestem bardzo szczęśliwy, że rozpoczęliśmy od zwycięstwa za trzy punkty w tej niezwykle skomplikowanej grupie – o udanej inauguracji w Lidze Mistrzów mówi Andrea Gardini.

Wygraną bez straty seta ZAKSA Kędzierzyn-Koźle zainaugurowała rozgrywki Ligi Mistrzów. – Jestem bardzo szczęśliwy, że rozpoczęliśmy od zwycięstwa za trzy punkty w tej niezwykle skomplikowanej grupie – mówił po meczu trener naszego zespołu. Andrea Gardini przyznał jednak, że w ostatnim czasie treningi naszego zespołu wyglądały nieco inaczej. – Oczywiście jestem troszkę zdenerwowany momentem, w którym jesteśmy, bo kilku zawodników jest poza składem z powodu urazów. W związku z czym nie możemy trenować tak jak bym chciał, podnosząc poziom naszej gry. A żeby zostać w tych rozgrywkach musimy grać o wiele lepiej -dodał.

Spotkanie z VK CEz Karlovarsko rozgrywane było pod dyktando naszego zespołu, mimo że Czesi grali zrywami ZAKSA nie pozwoliła wybić się z rytmu. Postawę swoich podopieczni pozytywnie ocenił Andrea Gardini.Cieszę się z tego, jak drużyna reagowała. Rywale byli momentami bardzo skoncentrowani, a chwilami popełniali mnóstwo błędów, więc nie było łatwo w tym meczu, ale moi zawodnicy utrzymali koncentrację i szybko zakończyli spotkanie, co w tej sytuacji było niezwykle ważne. Możemy powiedzieć, że wykonaliśmy dobrą pracę, bo połączyliśmy dobry serwis z blokiem. Z drugiej strony nie punktowaliśmy zbyt wiele w kontrze, więc to jest coś nad czym musimy popracować – zakończył trener naszego zespołu.