Kolejna edycja kalendarza Fundacji HEROSI z siatkarzami ZAKSY

Reprezentanci Polski w piłce siatkowej mężczyzn po raz piąty wsparli charytatywną inicjatywę Fundacji Herosi i zostali bohaterami wyjątkowego kalendarza na rzecz dzieci walczących z rakiem. Miło nam poinformować, że wśród zawodników wspierających projekt znaleźli się także siatkarze ZAKSY Kędzierzyn-Koźle: Paweł Zatorski, Rafał Buszek, Dawid Konarski oraz Mateusz Bieniek.

Na potrzeby kalendarza powstały wyjątkowe zdjęcia autorstwa Sylwii Dąbrowy, przedstawiające siatkarzy „dużych Herosów” z dziećmi „małymi Herosami”. Jest to jedyny tego typu projekt charytatywny z udziałem reprezentantów Polski w piłce siatkowej mężczyzn. Nowa edycja charytatywnego kalendarza Fundacji Herosi 2017′ ze zdjęciami m.in. zawodników ZAKSY Kędzierzyn-Koźle jest już dostępna. I tak na styczniowej stronie kalendarza widzimy naszego libero – Pawła Zatorskiego, w kwietniu – Rafała Buszka, czerwiec to miesiąc Dawida Konarskiego, a zdjęcie z miesiąca lipca – przedstawia środkowego ZAKSY –Mateusza Bieńka w towarzystwie podopiecznych Fundacji Herosi. – Serdecznie zapraszam wszystkich kibiców do zakupu kalendarza Fundacji Herosi. Myślę, że to jest obowiązkowy gadżet każdego kibica w domu – mówi wspierający tę ideę Dawid Konarski.

fot. Sylwia Dąbrowa
fot. Sylwia Dąbrowa

 

Charytatywne kalendarze związane są z prowadzoną przez Fundację Herosi kampanią, która ma na celu propagowanie szeroko rozumianej idei pomagania, jak również służą pozyskaniu środków na zakup sprzętu medycznego dla Kliniki Chirurgii Onkologicznej Dzieci i Młodzieży w Instytucie Matki i Dziecka w Warszawie.

Jesteśmy dumni, że od samego początku istnienia naszej Fundacji, mamy wyjątkową możliwość, aby współpracować z reprezentacją Polski w piłce siatkowej mężczyzn. Dzięki dużemu zaangażowaniu ze strony zawodników, możemy aktywnie pomagać naszym podopiecznym z oddziałów onkologii. Wyrazem tego jest już 5. edycja charytatywnego kalendarza – podkreśla Prezes Fundacji Herosi Aneta Rostkowska-Rau.

Charytatywne kalendarze dostępne są za pośrednictwem oficjalnego profilu Fundacji Herosi facebook.pl/FundacjaHerosi oraz na wybranych meczach PlusLigi.

Fundacja Herosi jest organizacją pożytku publicznego, która od 2009 roku niesie pomoc dzieciom z chorobami nowotworowymi. Od początku jej działalność związana jest ściśle z siatkówką, w szczególności z reprezentacją Polski, której zawodnicy i trenerzy czynnie wspierają działania fundacji. Siatkarze m.in. biorą udział w zbiórkach publicznych, spotkaniach z podopiecznymi fundacji oraz użyczają swojego wizerunku w kolejnych edycjach charytatywnego kalendarza Fundacji Herosi.

 

Szczegóły dotyczące działań Fundacji Herosi można znaleźć na: www.herosi.eu oraz na profilach: facebook.pl/FundacjaHerosi i instagram.com/fundacjaherosi