Inauguracja w HWS „Azoty” – podejmujemy MKS Będzin

Po wyjazdowym meczu w 1. kolejce PlusLigi w sobotni wieczór siatkarze Grupy Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle zaprezentują się fanom na własnym terenie. Rywalem naszego zespołu będzie MKS Będzin – startujemy o godz. 20:30.

Za nami długo wyczekiwany start zmagań PlusLigi, podopieczni Nikoli Grbicia rozpoczęli ten sezon idealnie. W konfrontacji najlepszej ekipy poprzedniego sezonu z beniaminkiem rozgrywek nasz zespół nie dał rywalom najmniejszych szans. Stal Nysa na własnym terenie musiała uznać wyższość Grupy Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle, a dominację kędzierzynian potwierdzają również wyniki poszczególnych partii i fakt, że w żadnym z setów miejscowi nie zdołali przekroczyć progu 20. zdobytych punktów. Nasz najbliższy rywal sezon 2020/2021 rozpoczynał we własnej hali, zespół Jakuba Bednaruka podejmował VERVĘ Warszawa ORLEN Paliwa. W konfrontacji ze stawianym w roli faworyta zespołem ze stolicy MKS nie był bez szans, będzinianie mieli okazję na urwanie cennych punktów rywalom, przy stanie 2:1 dla warszawian czwarta partia rozstrzygała się bowiem na przewagi.

Udany początek sezonu, w tym triumf w Superpucharze Polski, pokazał siłę naszego zespołu. MVP spotkania w Nysie wybrany został nasz atakujący – Łukasz Kaczmarek, jednak bohaterów tej rywalizacji było więcej. Najwięcej punktów (12) zdobył Aleksander Śliwka, po 10 oczek na konto ZAKSY zapisali Łukasz Kaczmarek i Kamil Semeniuk. Atutem w grze ekipy Nikoli Grbicia była czujna gra w bloku, bezpośrednio tym elementem nasze zespół punktował 8 razy, a najskuteczniejszy w tym elemencie siatkarskiego rzemiosła był Jakub Kochanowski. To był również kolejny mecz, w którym rywale przekonali się o celności i regularności serwisu kędzierzynian, fakt że w ten sposób punktowało aż sześciu naszych zawodników potwierdza również siłę zespołowości Grupy Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle.

Będzinianie, mimo porażki na start, również mieli powody do zadowolenia. Wskazanie lidera MKS-u nie byłoby trudnym zadaniem, w meczu 1. kolejki na to miano zapracował sobie Rafał Sobański, zdobywca 22. punktów. Nie tylko dobra gra w ataku przyjmującego MKS-u zasługuje na uwagę, Sobański w meczu z ekipą Andrei Anastasiego, potwierdził również swoją dobrą dyspozycję w polu serwisowym. Wsparciem dla swojego lidera w ostatnim meczu był duet Faryna/Santana, uwagę zwraca również czujna gra w bloku Bartosza Gawryszewskiego. MKS Będzin jest jednym z zespołów, które przed rozpoczęciem nowego sezonu dotknęły dość mocne zmiany kadrowe, w szeregach zespołu z Zagłębia pojawili się m.in. Brazylijczyk – Jose Ademar Santana , Francuz – Thiago Pontes Veloso, wspomniany wcześniej Bartosz Gawryszewski czy mający za sobą sezon spędzony w Kędzierzynie-Koźlu – Tomasz Kalembka. Na ocenę potencjału i zgrania MKS-u przyjdzie jeszcze czas, jak przebudowany zespół Jakuba Bednaruka wypadnie na tle zgranej ZAKSY przekonamy się niebawem.

Podobnie jak przed meczem w Nysie to nasz zespół stawiany jest w roli faworyta, podopieczni Nikoli Grbicia zgodnie przyznają, że do każdego meczu podchodzą podobnie. Dla naszego zespołu mecz 2. kolejki będzie pierwszym spotkaniem PlusLigi rozgrywanym w Hali Azoty po 32- tygodniowej przerwie. Mecz 2. kolejki PlusLigi zaplanowano na sobotę, 19 września, początek rywalizacji o godz. 20:30.

Wciąż dostępne są bilety na spotkanie, wejściówki można zakupić na stronie kupbilet.pl. Przypominamy, że kasa biletowa w hali nie będzie otwarta. Fanów planujących wspierać nasz zespół w HWS „Azoty” informujemy o obowiązujących zasadach bezpieczeństwa i dystansu społecznego.