Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn- Koźle pierwszym uczestnikiem Volleyball Champions Memorial

Z radością informujemy, że nasz klub weźmie udział w wielkim turnieju – Volleyball Champions Memorial, który odbędzie się w dniach 12-13 września 2020 roku w Copper Box Arena w Londynie.

W Memoriale, obok Grupy Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle, wezmą udział cztery czołowe drużyny europejskie, które zawitają do Londynu na zaproszenie organizatorów – No1Event- B&K Environmental – Harley Fitzrovia Health. Są to firmy, które współpracują i wspierają Akademię Siatkówki Pawła Zagumnego mimo, że na co dzień zajmują się czym innym teraz postanowiły zorganizować bardzo dobrze obsadzony turniej, który zawita do najbardziej sportowego miejsca w Londynie, czyli hali Olimpijskiej Copper Box w Stratford.

GRUPA AZOTY ZAKSA KĘDZIERZYN-KOŹLE PIERWSZYM UCZESTNIKIEM

Mistrz Polski jest pierwszym uczestnikiem wyjątkowego turnieju, jak podkreśla prezes ZAKSA S.A. propozycja udziału w Volleyball Champions Memorial to wyróżnienie. – Jako mistrz kraju chcemy promować siatkówkę, nie tylko w Polsce ale i na świecie. Ten turniej to promocja polskiej siatkówki, naszego miasta i sponsorów w Anglii. Bardzo cieszymy się z wyróżnienia, jakim jest zaproszenie do udziału w Volleyball Champions Memorial. Turniej z pewnością będzie stał na mistrzowskim poziomie (nazwa o tym świadczy). Zapraszamy wszystkich fanów siatkówki na mecze, bo wszyscy uczestnicy wystąpią w pełnych składach z reprezentantami krajów, a może i mistrzami – dodał Sebastian Świderski.

Grupa Azoty ZAKSA Kedzierzyn Kozle -  PGE SKRA Belchatow

NAZWA

Nazwa i logo – Volleyball Champions Memorial są nieprzypadkowe. Jak podkreślają organizatorzy ideą przyświecającą jest chęć oddania czci wszystkim mistrzom tej dyscypliny sportu. Ponadto będzie to turniej, do którego będą zapraszane tylko drużyny, które kiedykolwiek zdobyły mistrzostwo.

Logo Kolor

POMYSŁ I MISJA

Z miłości do siatkówki, której brakuje na dużym poziomie na Wyspach, organizacja Volleybal Champions Memorial ma właśnie pokazać tę dyscyplinę z najlepszej strony. – Mamy nadzieję, że turniej stanie się ważnym punktem w kalendarzu siatkarskim i co roku dostarczy niezapomnianych emocji kibicom w Londynie. Zakładaliśmy z Pawłem Zagumnym Akademię Siatkówki i widzimy ile ludzi żyje tym sportem i chcemy umożliwić fanom z całej Europy aby mogli wziąć udział w dwudniowym święcie siatkówki – podkreślają organizatorzy.

WYJĄTKOWA IDEA

Jak zgodnie podkreślają organizatorzy to właśnie rok olimpijski stwarzał wyjątkową okazję dla realizacji idei, która towarzyszyła im od jakiegoś czasu. –Pomysł organizacji dużego eventu siatkarskiego zrodził się już dwa lata temu. W tym roku jednak możliwe było dopasowanie kalendarza tak aby ten turniej mógł się odbyć na niedługo przed rozgrywkami ligowymi w Europie. Cieszymy się, że mistrz Polski Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn Koźle będzie gościł w Londynie i dziękujemy bardzo prezesowi Sebastianowi Świderskiemu, że z taką sympatią podszedł do pomysłu – podkreśla Tomasz Zukowski (No1Event).

POPULARNOŚĆ SIATKÓWKI

Krzysztof Pogwizd dodaje, że organizacja turnieju jest również reakcją na rosnącą popularność polskiej siatkówki. – Od prawie dwóch lat wspieramy Akademię Pawła Zagumnego w Londynie, obserwujemy jak popularna jest siatkówka wśród rodaków i zdecydowaliśmy wraz z partnerami na kolejny krok jakim jest organizacja poważnego turnieju w bardzo mocnej obsadzie. Mamy nadzieję, że nasz Memoriał Mistrzów będzie to najlepszym turniejem w Europie – zaznacza przedstawiciel B&K Environmental.

MIŁOŚĆ DO POLSKI

Dr. Jason John z Harley Fitzrovia Health podkreśla, że z entuzjazmem przyjął sam pomysł. – Kiedy mój przyjaciel Tomek opowiedział mi o swoich planach, pierwsze pytanie było, czy mogę w tym uczestniczyć. Kocham sport, kocham Polaków wiem jak popularna jest siatkówka w Waszym kraju i cieszę się, że coś zrobimy razem. Mam nadzieję, że nowa klinika będzie mogła również zrobić wiele dobrego zarówno dla Polskich sportowców jak i ich fanów. Jestem podekscytowany możliwością współpracy z mistrzem Polski Grupą Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle.

ORGANIZATORZY

Trzy firmy, każda z innej bajki ale wszyscy kochają sport i rywalizację oraz co najważniejsze chcą promować zdrowy styl życia.

Firma No1Event – to firma organizująca eventy sportowe na dużym poziomie, w ostatnim czasie zasłynęła seminariami z Mamedem Khalidovem, które zgromadziły setki uczestników, fanów MMA i samego Mameda.

B&K Environmental – to firma wynajmująca skipy, kontenery oraz zajmująca się recyklingiem śmieci. Miała swój debiut telewizyjny na Discovery Channel, gdzie w tej chwili możemy oglądać drugi sezon „Brudna robota, czysty zysk” opowiadający w bardzo żartobliwy sposób o biznesie śmieciowym i relacjach międzyludzkich.

Harley Fitzrovia Health – klinika medyczna z prawdziwego zdarzenia, która właśnie powstaje w Londynie, gdzie zarówno lekarze wszystkich specjalności, fizjoterapeuci oraz najnowocześniejszy sprzęt będzie codziennie do dyspozycji pacjentów.