Lider podejmuje GKS Katowice

Już w najbliższą sobotę siatkarskie emocje ponownie zawitają do Kędzierzyna-Koźla. W mieście lidera tym razem będziemy podejmować GKS Katowice, a więc zespół, który w obecnym sezonie ma na koncie największą liczbę pięciosetowych „horrorów”.

Podopieczni Nikoli Grbicia po ośmiu rozegranych meczach z bilansem siedmiu zwycięstw i tylko jednej porażki mogą się pochwalić dorobkiem 21. punktów na koncie. Tuż za naszym zespołem jest posiadający 20 punktów Jastrzębski Węgiel, przy czym jastrzębianie mają rozegranych już 10 spotkań. Bez wątpienia klasyfikacja potwierdza jak wyrównana w tym sezonie jest PlusLiga. Nasz najbliższy rywal to 9. zespół zestawienia, prowadzony przez Dariusza Daszkiewicza zespół ma obecnie 11 punktów, goniąc Cerrad Czarnych Radom. Z ośmiu rozegranych meczów Gieksa wygrała trzy, pięć razy uznając wyższość rywali. Ale to właśnie katowiczanie mogą się pochwalić rekordową liczbą tie-breaków – 6 z 8 spotkań siatkarze ze Śląska rozstrzygali właśnie w ten sposób.

2019.11.24 Kedzierzyn Kozle  Siatkowka Plus Liga sezon 2019/2020 Grupa Azoty ZAKSA Kedzierzyn Kozle -  PGE SKRA Belchatow N/z Rozpoczecie SPotkania Foto Rafal Rusek / PressFocus 2019.11.24 Kedzierzyn Kozle  Volleyball Polish Plus Liga season 2019/2020 Grupa Azoty ZAKSA Kedzierzyn Kozle -  PGE SKRA Belchatow Rozpoczecie SPotkania Credit: Rafal Rusek / PressFocus

Dla gości pięciosetowe spotkanie i podział puntów tym razem byłoby satysfakcjonującym rezultatem, kędzierzynianie celują jednak w komplet oczek. W ostatnim meczu podopieczni Nikoli Grbicia udowodnili, że potrafią wychodzić z opresji, po raz kolejny dobrą zmianę dał Arpad Baroti, nasz zespół udowodnił również jak dużym atutem mistrza Polski są środkowi. Znakomita współpraca duetu Benjamin Toniutti – Łukasz Wiśniewski zaowocowała i to nasz środkowy został wybrany MVP meczu w Rzeszowie. Kędzierzynianie po mocnym starcie pozwolili doprowadzić rywalom do wyrównania, siatkarska „wojna nerwów” w tie-breaku to popis gry naszego zespołu i wygrana 3:2. Również nasi rywale w poprzedniej kolejce mogli cieszyć się z triumfu, GKS podejmował jednak niżej notowanego rywala, a dokładniej zamykający ligową stawkę MKS Będzin.

Do roli lidera Gieksy wyrósł doskonale znany w Kędzierzynie-Koźlu były zawodnik ZAKSY – Rafał Szymura. Obok przyjmującego ekipy ze Śląska w ataku bryluje Jakub Jarosz, który ma na koncie już dwie statuetki MVP. Zespół z Katowic po poprzednim sezonie dotknęły spore zmiany, wciąż jednak w Katowicach stawia się na połączenie młodości z doświadczeniem. Dla naszych rywali to czwarty sezon w najwyższej klasie rozgrywkowej, w historii rywalizacji ZAKSY z GKS-em na sześć rozegranych meczów tylko raz z wygranej mogli cieszyć się katowiczanie. Po raz kolejny to podopieczni Nikoli Grbicia są faworytem meczu, jak zareagują rywale przekonamy się niebawem. Zespół Dariusza Daszkiewicza zameldował się już w Kędzierzynie-Koźlu, startujemy w sobotę o godz. 17:30.

Mecz 8. kolejki z GKS-em Katowice rozegramy w sobotę 30 listopada. Początek spotkania o godz. 17:30. Transmisję z meczu przeprowadzi telewizja Polsat Sport Extra. Wciąż dostępne są bilety na spotkanie, wejściówki można zakupić za pośrednictwem www.kupbilet.pl. Przypominamy, że bilety będzie można zakupić również w kasie biletowej HWS „Azoty”, sprzedaż w kasie Klubu rozpoczyna się na godzinę przed startem spotkania.

Zapraszamy do HWS „Azoty”. Tego dnia dla fanów Grupy Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle przygotowaliśmy dodatkowe atrakcje, mamy również niespodziankę dla pierwszych dziesięciu Andrzejów, którzy przyjdą na mecz – zestawy imieninowe, które będą do odbioru w kasie biletowej za okazaniem dokumentu potwierdzającego imię.