Erik Shoji na dłużej w ZAKSIE

Z ogromną radością informujemy, że Eriki Shoji jest kolejnym zawodnikiem, który w najbliższym sezonie będzie bronił barw naszego klubu. Dla doświadczonego libero będzie to już czwarty sezon w naszym klubie.

Erik Shoji dołączył do naszego klubu w 2021 roku, przenosząc się do ZAKSY z po trzech latach gry w Fakiele Nowy Urnegoj. Reprezentant Stanów Zjednoczonych szybko odnalazł się w naszej drużynie, czego potwierdzeniem są sukcesy zawodnika w barwach ZAKSY już w pierwszym jego sezonie gry w Polsce. Sympatyczny libero swoją znakomitą grą na boisku oraz postawą poza areną siatkarskich zmagań zyskał sobie również uznanie kibiców naszego klubu.

Razem z Grupą Azoty ZAKSĄ Kędzierzyn-Koźle Erik Shoji dwukrotnie wygrał siatkarską Ligę Mistrzów (2022, 2023), również dwa razy zdobył Puchar Polski (2022, 2023), Superpuchar Polski (2023) oraz złoty i srebrny medal w rywalizacji o tytuł mistrza Polski (2022 i 2023 rok) i wierzymy, że kolejny sezon Erika w Kędzierzynie-Koźlu będzie szansą na uzupełnienie tego bogatego dorobku.

Przed przyjściem do ZAKSY jeden z czołowych libero na świecie występował w klubach ligi niemieckiej, rosyjskiej czy włoskiej, jednak to właśnie w Polsce postanowił zostać na dłużej. Sezon 2024/2025 będzie dla doświadczonego libero czwartym w barwach naszego klubu.