Czas na inaugurację sezonu na własnym terenie
ZAKSA Kędzierzyn-Koźle
3:0
ZAKSA Kędzierzyn-Koźle
19 października 2018, 18:00
Kędzierzyn-Koźle
25:15 25:14 25:18

Za nami już dwa mecze nowego sezonu ligowego, ZAKSA może pochwalić się kompletem oczek i pozycją lidera. Przed nami pierwsze spotkanie nowego sezonu rozgrywane na własnym terenie, już w piątek będziemy podejmować rywali z Bydgoszczy.

Rozpiska spotkań na nowy sezon ligowy kazała nam poczekać na pierwsze spotkanie rozgrywane na własnym terenie. Za naszym zespołem wyjazdowe mecze w Sosnowcu i Szczecinie, teraz o ligowe punkty powalczymy z Chemikiem Bydgoszcz. Początek sezonu ułożył się po myśli wicemistrzów Polski. Mimo że dotychczasowe mecze miały skrajnie różny przebieg to zakończyły się podobnymi rezultatami, kędzierzynianie dwukrotnie zgarnęli komplet oczek. Mecz z MKS-em Będzin rozgrywaliśmy przy zmiennym szczęściu, podopieczni Andrei Gardiniego mimo trudnych momentów stawili opór rywalom. Kilka dni później ZAKSĘ czekał jeszcze bardziej wymagający wyjazd, w konfrontacji z naszpikowanym gwiazdami zespołem ze Szczecina wicemistrzowie Polski pokazali się z dobrej strony. ZAKSA grała cierpliwie, poprawiając swoją skuteczność w zagraniach z pierwszej akcji, a przede wszystkim celnym serwisem odrzucając rywali od siatki.

To spotkanie pokazało jak pewnym punktem naszego zespołu są środkowi, jednak nie tylko duet Bieniek/Wiśniewski zasłużył na uznanie. Znakomity mecz rozegrali również Aleksander Śliwka z Łukaszem Kaczmarkiem, a dzięki stabilnemu przyjęciu Benjamin Toniutti miał swobodę rozegrania. Tak naprawdę tylko w odsłonie premierowej utrzymywaliśmy grę na styku, pozostałe partie to dominacja siatkarzy ZAKSY, którzy nie wystraszyli się gwiazd światowego formatu.

Bez kompleksów w dotychczasowych meczach gra również najbliższy przeciwnik naszego zespołu – Chemik Bydgoszcz. Podopieczni Jakuba Bednaruka byli autorami największej sensacji 1. kolejki nowego sezonu. Waleczni bydgoszczanie po tie-breaku pokonali broniącą tytułu mistrzowskiego Skrę Bełchatów. Najjaśniejszą postacią swojego zespołu był Nikola Kovacević, regularnie punktował również Bartłomiej Lipiński. Bydgoszczanie na tym nie zamierzali poprzestać, już w 2. kolejce rozgrywek podopieczni trenera Bednaruka wygrywając z Cuprum Lubin udowodnili, że sensacyjna wygrają ze Skrą nie była przypadkiem. Tym razem do roli lidera w ekipie naszych najbliższych rywali wyrósł Bartosz Filipiak, zapisując na konto swojego zespołu 20. punktów.

Końcówka ubiegłego sezonu była dość nerwowa dla zespołu z Bydgoszczy, do końca walczący o utrzymanie w ekstraklasie bydgoszczanie przeszli spore zmiany kadrowe. Z zespołem pożegnał się m.in. nasz nowy środkowy Mateusz Sacharewicz, ekipę Jakuba Bednaruka zasilili Maxim Morozau, Raphael Vinhedo czy wspomniany Nikola Kovacević. Początek sezonu pokazał, że Chemik Bydgoszcz może być zespołem niebezpiecznym i nieobliczalnym. ZAKSA dotychczas nie pozwoliła sobie na potknięcia, zarówno potencjał naszego zespołu, jak i dotychczasowe spotkania stawiają podopiecznych Andrei Gardiniego na pozycji faworyta. Celem kędzierzynian po raz kolejny będą trzy punkty, nie bez znaczenia będzie pokazanie się z dobrej strony w pierwszym meczu rozgrywanym na własnym terenie. Zapraszamy do hali przy ul. Mostowej!

Spotkanie 3. kolejki PlusLigi pomiędzy ZAKSĄ Kędzierzyn-Koźle i Chemikiem Bydgoszcz zaplanowano na piątek, 19.10. Pierwszy mecz naszego zespołu w hali przy ul. Mostowej wystartuje o godz. 18:00. Transmisję ze spotkania przeprowadzi telewizja Polsat Sport.