#BohaterSezonu: Kamil Semeniuk

Znakomity dla Grupy Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle sezon 2020/2021 był drugim, w którym z inicjatywy Hotel Hugo Business & Spa*** zawodnikom naszego zespołu, głosami kibiców, przyznawaliśmy statuetki #BohateraMiesiąca. Ponownie spośród siatkarzy wyróżnionych w poszczególnych miesiącach, fani naszego zespołu wybrali #BohateraSezonu.

Przypomnijmy, że pomysłodawcą akcji jest Hotel Hugo Business & Spa***. Zgodnie z regułami zwycięzcę w głosowaniu wybierali kibice. Wystartowaliśmy we wrześniu i regularnie na zakończenie każdego miesiąca fani wybierali #BohateraMiesiąca. To wyróżnienie mógł otrzymać każdy zawodnik Grupy Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle, który w danym miesiącu zdobył nagrodę MVP, uwzględniając mecze PlusLigi, Pucharu Polski i Ligi Mistrzów.

Spośród wszystkich #BohaterówMiesiąca, fani naszego zespołu wybrali #BohateraSezonu. Do rywalizacji o ten tytuł przystąpili: Kamil Semeniuk (bohater września, listopada, lutego i marca), Łukasz Kaczmarek (bohater stycznia) oraz Aleksander Śliwka (bohater października, grudnia, kwietnia i maja). Głosowanie cieszyło się wyjątkowo dużym zainteresowaniem fanów naszego zespołu, łącznie oddano ponad 1000 głosów. Tę rywalizację zdominował Kamil Semeniuk, na kędzierzynianina swój głos oddało ponad 800 osób i to właśnie naszemu w ręce naszego przyjmującego trafiła pamiątkowa statuetka (przyznawana przez Hotel Hugo Business & Spa***)  oraz pakiet gadżetów od Grupy Azoty ZAK S.A.

To był sezon Kamila Semeniuka, przyjmujący Grupy Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle potwierdził, że jest jedynym z filarów naszego zespołu. Pochodzący z Kędzierzyna zawodnik regularnie był wybierany MVP meczów PlusLigi, to właśnie Kamil Semeniuk został wyróżniony nagrodą dla najlepszego zawodnika, wygranego przez ZAKSĘ, finału Pucharu Polski. Tę znakomitą dyspozycję Kamil potwierdzał również na europejskich parkietach, wyróżniając się m.in. podczas imponującego zwycięstwa w meczu ćwierćfinałowym z Cucine Lube Civitanova w Italii.  Regularność i dobra dyspozycja naszego przyjmującego nie umknęła uwadze ekspertów, w kierunku zawodnika ZAKSY padało sporo słów uznania i komplementów. Postawa Kamila została zauważona również przez Vitala Heynena i nasz #Bohater otrzymał powołanie do reprezentacji Polski.