Kamil Semeniuk w ZAKSIE na dłużej

Kamil Semeniuk w barwach ZAKSY spędził 8 sezonów, nasz przyjmujący zdecydował się przedłużyć kontrakt i również w kolejnym sezonie powalczy z Grupą Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle o najwyższe cele. – Fakt, że mogę reprezentować moje miasto w zmaganiach krajowych i na arenie międzynarodowej ma również aspekt sentymentalny- przyznał.

Dla naszego przyjmującego to był znakomity sezon, który zaowocował powołaniem do reprezentacji Polski. Kamil Semeniuk ciężką pracą wywalczył sobie pewną pozycję w składzie ZAKSY, a w każdym kolejnym spotkaniu potwierdzał swoją wartość. W kluczowych meczach, jak wygrane w Superpucharze czy Pucharze Polski czy też zmagania Ligi Mistrzów pochodzący z Kędzierzyna-Koźla zawodnik imponował skutecznością i konsekwencją. Taka postawa sprawiła, że wielokrotnie mówiło się o tym, że to był właśnie sezon Kamila Semeniuka.

Lista trofeów, jakie mimo młodego wieku, Kamil zdobył w barwach ZAKSY jest dość spora. Na koncie naszego przyjmującego są medale Młodej Ligi, dwukrotne mistrzostwo Polski (2016, 2017), dwa tytuły wicemistrza kraju (2018, 2021), triumfy w Pucharze Polski (2017, 2021), Superpucharze (2019, 2020) oraz wygrana w  Lidze Mistrzów (2021). Do tego dorobku nasz przyjmujący może dodać wiele wyróżnień indywidualnych, jako najlepszy zawodnik meczu.

Jak przyznał Kamil Semeniuk miniony już sezon był dla niego wyjątkowy, nie tylko ze względu na sportowe wyniki. – W tym sezonie osiągnęliśmy naprawdę bardzo dobry wynik, bo wygraliśmy Ligę Mistrzów, a więc osiągnęliśmy coś co w polskiej siatkówce klubowej nie udało się od dawna. Osobiście bardzo się cieszę, że trener zaufał mi i w tym sezonie od samego początku mogłem grać w wyjściowej szóstce – zaznaczył nasz przyjmujący, podkreślając przy tym, że wciąż chce doskonalić swoje siatkarskie umiejętności. – Mam nadzieję, że w  mojej grze są jeszcze są rezerwy i to co pokazałem nie jest jeszcze szczytem moich możliwości. To był pierwszy krok, ale wierzę, że tych kroków w mojej przygodzie z siatkówką jest jeszcze kilka do zrobienia, a moja gra z sezonu na sezon będzie jeszcze lepsza. Po takim sezonie, jaki miałem teraz chcę co najmniej go powtórzyć, żeby czuć się bardziej komfortowo na boisku, mieć więcej pewności siebie i czerpać jak największą radość z siatkówki – dodał 24-latek.

Dla ambitnego zawodnika, jakim bez wątpienia jest Kamil Semeniuk, możliwości i warunki pracy, jakie stwarza ZAKSA są wręcz idealne, na co zwrócił uwagę sam kędzierzynianin. Klub jest jednym z lepiej zorganizowanych, nie tylko w PlusLidze ale i na świecie: klubem zarządzają odpowiedni ludzie, w sztabie szkoleniowym mamy prawdziwych fachowców czy to mówimy o trenerach,  trenerze od przygotowania fizycznego czy fizjoterapeutach – wszystko jest idealnie poukładane. Dlatego nic tylko pozostaje cieszyć mi się  tego, że mogę grać w siatkówkę w takich warunkach, dodatkowo jestem w moim rodzinnym mieście, co jest dodatkowym plusem. Nie ukrywam, że fakt, że mogę reprezentować moje miasto w zmaganiach krajowych i na arenie międzynarodowej, kiedy mówimy o rozgrywkach Ligi Mistrzów, ma również aspekt sentymentalny. Jak wiemy to prestiżowe rozgrywki i myślę, że każdy zawodnik chce w nich występować. Dlatego też związując się z ZAKSĄ na dłużej, wiedziałem, że przed nami europejskie puchary na tym najwyższym poziomie i to też skłoniło mnie, aby zostać tutaj – argumentując swoją decyzję o pozostaniu w Kędzierzynie-Koźlu mówił przyjmujący Grupy Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle.