Benjamin Toniutti: Potrafiliśmy wrócić do dobrej gry

– Trzymaliśmy się razem, zostaliśmy w grze do końca – to był klucz do zwycięstwa – podkreślając siłę zespołowości po niedzielnym starciu z Treflem Gdańsk mówił Benjamin Toniutti.

Siatkarze Trefl Gdańsk zanotowali udany początek sezonu, również w meczu z mistrzem Polski rywale pokazali się z dobrej strony. Jak podkreślał kapitan naszego zespołu właśnie takiej postawy ze strony gospodarzy mogliśmy oczekiwać. – Spodziewaliśmy się trudnego meczu, ponieważ oni przegrali do tej pory tylko dwa razy i to na początku sezonu, są silną drużyną. My trzymaliśmy się razem, potrafiliśmy wrócić do dobrej gry w pierwszym oraz trzecim secie i to jest fajne – dodał Benjamin Toniutti.

Rozgrywający Grupy Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle z uznaniem wypowiadał się o grze rywali, zaznaczając jednak,  że determinacja i walka do ostatniej piłki były tym, co pozwoliło naszej drużynie przechylić szalę zwycięstwa na swoją korzyść. – Trudno gra się przeciwko Treflowi, to zespół, który ma dobre przyjęcie, grają szybko, ale my też gramy dobrze i zostaliśmy w grze do końca – to był klucz do zwycięstwa- zakończył.