Starcie niepokonanych w Belgii

Już w najbliższy wtorek w ramach meczu drugiej kolejki rywalizacji grupy E siatkarskiej Ligi Mistrzów obecny wicemistrz Belgii – Knack ROESELARE podejmować będzie ZAKSĘ Kędzierzyn-Koźle. Faworytem starcia jest mistrz Polski.

Po wygranej w Gdańsku podopieczni Nikoli Grbicia nie mieli zbyt wiele czasu na odpoczynek, już w niedzielne popołudnie nasz zespół wyruszył do Belgii, gdzie we wtorek o godz. 20:30 rozegra swoje drugie spotkanie w tegorocznej edycji Ligi Mistrzów. ZAKSA Kędzierzyn-Koźle w spotkaniu inaugurującym elitarne rozgrywki na własnym terenie pokonała mistrza Serbii – Vojovidinę Novy Sad. MVP tego spotkania wybrany został Simone Parodi. W ostatnim meczu naszego zespołu tego typu wyróżnienie trafiło do atakującego z blisko 80% skutecznością Aleksandra Śliwki. Niedzielny mecz udowodnił również, że mistrz Polski potrafi wychodzić z opresji,  kilkukrotnie odrabiając straty i przechylając szalę zwycięstwa na swoją korzyść. Podopieczni Nikoli Grbicia dotychczas znakomicie radzili sobie z intensywnym grafikiem meczów, co potwierdza chociażby pozycja lidera w zmaganiach PlusLigi.

Kolejnym rywalem,  który będzie musiał się zmierzyć z ZAKSĄ jest obecny wicemistrz Belgii. Knack ROESELARE, podobnie jak kędzierzynianie, ma za sobą udany start na europejskich parkietach. W swoim pierwszym meczu Belgowie na wyjeździe rywalizowali z niemieckim VfB Friedrichschafen, pokonując przeciwnika 3:0. Najjaśniejszym punktem swojego zespołu był zdobywca 18. punktów, atakujący – Hendrik Tuerlinckx, na uwagę zasługuje również regularna gra środkowego Belgów – Pietera Coolmana, który mógł pochwalić się skutecznością na poziomie 83%. W szeregach naszych rywali nie brakuje zawodników doświadczonych na międzynarodowych parkietach, m.in. reprezentanta Grecji- Andreasa Fragkosa. Poza wygraną w pierwszym meczu Ligi Mistrzów podopieczni Stevena Vanmedegael’a również na ligowym podwórku radzą sobie bardzo dobrze, po ośmiu rozegranych meczach mając na koncie 21 punktów ustępują w klasyfikacji liderowi rozgrywek tylko ze względu na stosunek setów.

Mimo dobrych wyników rywali to ZAKSA stawiana jest w roli faworyta meczu, jak podkreślał Kamil Semeniuk cel stawiany przed naszym zespołem jest jasny. –Na pewno czeka nas ciężka walka na terenie rywala, więc jesteśmy w 100% zmobilizowani, żeby tam zwyciężyć za trzy punkty. Musimy się bardzo dobrze zmobilizować i przygotować na to spotkanie, bo każdemu się marzy żeby po takim tournee zgarnąć maksymalna ilość punktów i myślę, że wszyscy będą wtedy zadowoleni– przyznał nasz przyjmujący.

Spotkanie 2. kolejki Ligi Mistrzów zaplanowane jest na wtorek, 10 grudnia. Początek meczu zaplanowano na godz. 20:30. Podobnie jak pozostałe spotkania rozgrywek Ligi Mistrzów starcie ZAKSY Kędzierzyn-Koźle z wicemistrzem Belgii transmitowane będzie na antenach telewizji CANAL+.