Aleksander Śliwka: To jest nowa drużyna, która stworzy nową historię

Spotkaniem z reprezentacją Kuby reprezentacja Polski rozpocznie mistrzostwa świata. Za biało-czerwonymi tygodnie przygotowań i seria spotkań kontrolnych. Jak podkreśla Aleksander Śliwka nasza reprezentacja do rywalizacji przystąpi z pozytywnym nastawieniem. -Mam nadzieję, że będzie w nas radość z gry i pozytywna energia – mówił nasz przyjmujący.

Wygrany Memoriał Huberta Jerzego Wagnera, a następnie mecze kontrolne z reprezentacją Belgii – tak wyglądały ostatnie szlify reprezentacji Polski. –Pracujemy ciężko nad tym, aby nasza gra wyglądała jak najlepiej. To jest nowa drużyna, która stworzy nową historię. Mam nadzieję, że będzie w nas radość z gry i pozytywna energia – o przygotowaniach biało-czerwonych i nowym obliczu reprezentacji mówił Aleksander Śliwka.

Mimo że to Polacy bronią wywalczonego w 2014 roku tytułu mistrzowskiego, na boiskach w Bułgarii i Włoszech zobaczymy zespół przebudowany i dość mocno odmieniony, na co uwagę zwrócił nasz przyjmujący. Aleksander Śliwka zaznaczył przy tym, że podopieczni Vitala Heynena koncentrują się na każdym kolejnym kroku. –Nastawienie jest pozytywne, aczkolwiek nie wybiegamy za mocno w przyszłość. Skupiamy się na każdym kolejnym kroku w przygotowaniach, a następnie podczas mistrzostw świata – czyli na każdym następnym spotkaniu – zakończył.