Benjamin Toniutti: Wspierajcie Polskę, Francję i Belgię!

Już dziś reprezentacja Polski rozegra swój pierwszy mecz mistrzostw świata. Również Trójkolorowi z Benjaminem Toniuttim w składzie rozpoczynają walkę o tytuł najlepszej drużyny na świecie. -Wiem, że kibice w pierwszej kolejności będą wspierać Polskę, ale w drugiej proszę o wsparcie reprezentacji Francji, w której gram i Belgii -dla Sama, to dla nas ważne – apeluje nasz kapitan.

Mistrzostwa świata wystartowały oficjalnie 9 września, jednak dla fanów reprezentacji Polski rozpoczną się w środowy wieczór, kiedy o godz. 19:30 biało-czerwoni będą rywalizować z reprezentacją Kuby. Jednak nie tylko w barwach reprezentacji Polski zobaczymy siatkarzy naszej ZAKSY. W walce o tytuł mistrza świata rywalizują również Benjamin Toniutti z reprezentacją Francji oraz Sam Deroo z kadrą narodową Belgii.

Swoimi wrażeniami przed turniejem podzielił się z nami kapitan ZAKSY Kędzierzyn-Koźle – Benjamin Toniutti.Myślę, że jest siedem lub osiem drużyn, które będą walczyć o medal. Różnice między nimi są tak niewielkie, że trudno wskazać faworyta. My wygraliśmy srebro VNL i wszyscy oczekują, że podczas mistrzostw też zdobędziemy medal, ale to nie takie łatwe. Długa droga do tego, by o tym myśleć, ale uważam, że jeśli dotrzemy do finału to dlaczego nie grać w nim przeciwko Polsce? To byłoby dla nas bardzo miłe, dla mnie szczególnie, bo Polska jest dla mnie bardzo ważnym krajem – podkreślił rozgrywający reprezentacji Francji.