Aleksander Śliwka i Marcin Janusz po półfinale Ligi Mistrzów

– Bardzo cieszy to, że potrafiliśmy w tak trudnym meczu, pod ogromną presją wyjść i zagrać świetnie dwa sety, a później wygrać całe spotkanie – o meczu na wagę awansu do Superfinału mówił Marcin Janusz. – Dla nas to coś wspaniałego wywalczyć awans do Ligi Mistrzów przed pełną halą – dodał Aleksander Śliwka.

„Wszyscy jesteśmy dumni, myślę, że kibice również, zarówno z tego jak zagraliśmy, a także w jaki sposób wywalczyliśmy ten awans. Dla nas to coś wspaniałego wywalczyć awans do Ligi Mistrzów przed pełną halą. Wielkie rzeczy się działy, brawa też dla Jastrzębskiego Węgla, bo wiemy o problemach jakie mają. Wiemy natomiast, że sport polega też na tym, aby wykorzystywać szanse, które się nadarzą, my tę okazję wykorzystaliśmy i awansowaliśmy do finału z czego bardzo się cieszymy. ”

„Emocje były niesamowite i myślę, że to było widać szczególnie po ostatniej piłce drugiego seta. Dla mnie to coś niesamowitego, widać było też po reszcie chłopaków, że zeszło z nas trochę powietrze. Bo jak się gra takie mecze, są to spotkania o których się myśli tygodniami. Bardzo cieszy to, że potrafiliśmy w tak trudnym meczu, pod ogromną presją wyjść i zagrać świetnie dwa sety, a później wygrać całe spotkanie.”