Z MKS-em Będzin o komplet punktów

Intensywny tydzień siatkarzy ZAKSY trwa, w środę nasz zespół wywalczył awans do półfinałów Pucharu Polski, a już w sobotę podopieczni Nikoli Grbicia wrócą na parkiety PlusLigi. W konfrontacji z przedostatnim w ligowej tabeli MKS-em Będzin nasz zespół będzie faworytem.

Podopieczni Nikoli Grbicia w bardzo dobrym stylu rozpoczęli nowy rok, kędzierzynianie bez straty seta pokonali BKS Visłę Bydgoszcz, kończąc tym samym pierwszą fazę rundy zasadniczej jako zwycięzca. Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle na 13 rozegranych spotkań, wygrała 12 meczów. Taki rezultat pozwolił naszej drużynie zgromadzić dorobek 36 punktów. Nasz najbliższy rywal to 13. zespół klasyfikacji, będzinianie z bilansem 3 zwycięstw i 10 porażek przy 7 punktach minimalnie wyprzedzają zamykający zestawienie zespół z Bydgoszczy. Bez wątpienia oczekiwania będzinian przed sezonem był większe i w rundzie rewanżowej podopieczni Jakuba Bednaruka zechcą poprawić swoją sytuację.

W ten weekend rozpoczynamy rundę rewanżową, w pierwszym meczu Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle nie pozwoliła rywalom ugrać choćby seta. To był mocny start kędzierzynian w nowym sezonie ligowym. Liderem pod względem zdobyczy punktowych był Łukasz Kaczmarek (14 oczek), największym wsparciem dla naszego atakującego był Aleksander Śliwka. Wyróżnienie MVP trafiło natomiast do niezawodnie rozrzucającego blok przeciwników naszego kapitana – Bena Toniuttiego. Będzinianie mieli swoje szanse, doprowadzając do końcówek rozstrzyganych na przewagi, w decydujących fragmentach zaowocowało doświadczenie kędzierzynian. Najwięcej problemów sprawił naszej drużynie Dawid Dryja. Zarówno ZAKSA, jak i MKS to nieco inne zespoły niż drużyny z początku sezonu.

Przerwę w zmaganiach ligowych podopieczni Jakuba Bednaruka wykorzystali na rozgrywanie spotkań towarzyskich, w meczu kontrolnym z Jastrzębskim Węglem MKS wygrał 3:2. ZAKSA nieco szybciej wróciła do ligowego rytmu. Ze względu na zaległe spotkanie z BKS-em Bydgoszcz kędzierzynianie rozpoczęli ten rok mocnym akcentem, rozgrywając spotkania co trzy dni. Kolejnym udany występem mistrzów Polski był ćwierćfinał Pucharu Polski i wygrana 3:0 z I-ligowym BBTS-em Bielsko-Biała. W tych meczach Nikola Grbić pozwolił sobie na nieco większe rotacje w składzie, na boisku pojawił się wracający do gry po urazie Piotr Łukasik, z dobrej strony w pełnym wymiarze zaprezentował się również wybrany MVP środowego spotkania Simone Parodi czy rozgrywający w niedzielę cały mecz Przemysław Stępień. Regularnością w ataku niezmiennie imponują również Arpad Baroti czy Kamil Semeniuk.

Celem naszego zespołu przed meczem w Sosnowcu jest zwycięstwo i zgarnięcie kompletu punktów, bez wątpienia mistrz Polski jest faworytem sobotniego starcia, czy będzinianie zdołają nawiązać walkę przekonamy się niebawem. Mecz 15. kolejki pomiędzy Grupą Azoty ZAKSĄ Kędzierzyn-Koźle, a MKS-em Będzin zaplanowano na sobotę, 18 stycznia. Spotkanie rozpocznie się o godz. 17:30, transmisję z rywalizacji przeprowadzi telewizja Polsat Sport Extra.