Zwycięstwo Grupy Azoty ZAKSY Kędzierzyn-Koźle w pierwszym meczu PreZero Grand Prix

Prowadzony przez Michała Chadałę zespół pokonując 2:0 Barkom Każany Lwów udanie zainaugurował rozgrywany w Krakowie turniej PreZero Grand Prix.

Pierwszy mecz rozgrywanego w Krakowie PreZero Grand rozpoczęliśmy składem: Adrian Staszewski, Dmytro Pashytskyy, Przemysław Stępień i Wojciech Żaliński (kapitan), w roli szkoleniowca naszego zespołu zobaczyliśmy Michała Chadałę. Trener kędzierzynian regularnie rotował składem i dość szybko na boisku zameldowali się również Bartłomiej Kluth, Korneliusz Banach czy Tomasz Kalembka. Po falstarcie w wykonaniu naszego zespołu (0:2) Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle szybko przystąpiła do ataku. Czujna gra na siatce Bartłomieja Klutha odwróciła sytuację (6:3). Kędzierzynianie kontrolowali sytuację, swoje noty w ataku regularnie poprawiał Dmytro Pashytskyy, a serie przy zagrywkach Adriana Staszewskiego zmusiły do reakcji trenera naszych rywali (18:13). Niestety w szeregi naszego zespołu wkradły się przestoje i w końcówce Barkom Każany Lwów doprowadził do remisu (21:21). Finalnie doświadczenie ZAKSY zaowocowało i w końcówce nasz zespół zdominował rywali, triumfując 25:21.

Zdecydowanie bardziej wyrównana była druga partia spotkania, tym razem zespół z Ukrainy nie pozwolił naszej drużynie tak szybko wypracować prowadzenia (5:5, 8:8). W początkowej fazie seta o sile bloku rywali przekonali się kolejno Wojciech Żaliński i Adrian Staszewski. Przy zmienności sytuacji, kiedy ZAKSA straciła prowadzenie, trener Chadała postanowił interweniować. Przerwa na żądanie nie wybiła naszych rywali, którzy wykorzystując szansę w kontrach prowadzili 17:16. Błędy własne przeciwnika i czujna gra Bartka Klutha w bloku miały odzwierciedlenie na tablicy wyników, kędzierzynianie zatrzymując kolejne zagrania rywali prowadzi w końcówce 22:19. Nie był to koniec emocji, Ukraińcy zbliżyli się jeszcze do naszej drużyny (23:22), zagrania Staszewskiego i Klutha dopełniły jednak formalności (25:22), dając naszej drużynie pierwsze zwycięstwo w turnieju.

W piątkowym meczu kędzierzynianie o godz. 17:45 zmierza się z wygranym meczu Jastrzębski Węgiel – PSG Stal Nysa.

Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle – Barkom Każany Lwów 2:0
(25:21, 25:22)

*fot. PLS (Justyna Matjas/Piotr Sumara)