Znamy rywala ćwierćfinałowego w Lidze Mistrzów

Za nami losowanie par ćwierćfinałowych siatkarskiej Ligi Mistrzów. Rywalem Grupy Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle w tej fazie elitarnych rozgrywek będzie Dinamo Moskwa.

Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle awans do fazy play-off wywalczyła jako drugi zespół „grupy śmierci”. W związku z tym nasz zespół znalazł się w gronie ekip dolosowanych, podobnie jak Cucine Lube Civitanova, Zenit St. Petersburg oraz Itas Trentino. Rozstawione były natomiast Sir Safety Perugia, Berlin Recycling Volleys, Jastrzębski Węgiel i Dynamo Moskwa.

Najpierw rozlosowano zespoły z koszyka drugiego, Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle trafiła do czwartej pary ćwierćfinałowej. Jako pierwsi swojego przeciwnika poznali siatkarze rosyjskiego Zenitu, na drodze których los postawił Sir Safety Perugię. Kolejna z ekip, reprezentujących włoską serię A (Itas Trentino) zmierzy się z drużyną z Berlina. Jastrzębski Węgiel zagra z naszym grupowym rywalem – Cucine Lube Civitanova. Jako ostatni swojego przeciwnika poznali podopieczni Gheorghe Cretu – ZAKSA zmierzy się z Dinamo Moskwa.

„Zdajemy sobie sprawę z tego, że w grze zostało osiem najlepszych drużyn w Europie. Na tym etapie nie ma łatwych przeciwników. Wylosowaliśmy mistrza Rosji – Dinamo Moskwa. Ten kierunek rosyjski jest nam bardzo bliski w tym sezonie, trzeci raz będziemy w Rosji i wierzymy, że wszystko pójdzie dobrze. Również logistycznie mamy ten kierunek bardzo dobrze opanowany, więc myślę, że wszystko pójdzie w dobrym kierunku.”

Pierwsze spotkanie tej fazy rozgrywek rozegramy na własnym terenie, następnie nasz zespół czeka wylot do Moskwy.

Pary ćwierćfinałowe Ligi Mistrzów 2022:

Zenit St. Petersburg – Sir Sicoma Safety Perugia

Itas Trentino – Berin Recycling Volley

Cucine Lube Civitanova – Jastrzębski Węgiel

Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle – Dinamo Moskwa