Po #Eurasiatrip wracamy na ligowe parkiety

Po emocjach związanych z walką o awans do kolejnej fazy Ligi Mistrzów nasz zespół wraca do zmagań ligowych. Swój mecz 21. kolejki PlusLigi siatkarze Grupy Azoty ZAKSY Kędzierzyn-Koźle rozegrają na wyjeździe, rywalem ZAKSY będzie Ślepsk Malow Suwałki.

Ostatnie tygodnie to napięty grafik meczów i dalekie wyjazdy podopiecznych Gheorghe Cretu. Siatkarze Grupy Azoty ZKSY Kędzierzyn-Koźle osiągnęli swój cel – wygraną z Cucine Lube Civianova nasz zespół przypieczętował swój awans do kolejnej fazy elitarnych rozgrywek Ligi Mistrzów. Po tym sukcesie kędzierzynianie nie mieli zbyt wiele czasu na odpoczynek, przed naszym zespołem zaległe mecze na ligowych parkietach, zanim jednak przystąpimy do odrabiania strat lidera PlusLigi czeka mecz 21. kolejki. O ligowe punkty powalczymy na wyjeździe, nasz zespół zmierzy się ze Ślepskiem Suwałki.

O ile w meczach europejskich pucharów nasz zespół dwukrotnie musiał uznawać wyższość przeciwników to w zmaganiach ligowych nie ma mocnych na Grupę Azoty ZAKSĘ Kędzierzyn-Koźle. Podopieczni Gheorghe  Cretu niezmiennie pozostają drużyną niepokonaną w tym sezonie PlusLigi. W klasyfikacji po 20. kolejce zmagań kędzierzynianie z dorobkiem 46. punktów pozostają liderem tabeli PlusLigi. Przy czym warto zaznaczyć, że nasz zespół ma najwięcej zaległych meczów (do tej pory ZAKSA rozegrała 16 z 20 zaplanowanych meczów). Nasz najbliższy rywal – Ślepsk Malow Suwałki do tej pory radził sobie ze zmiennym szczęściem, falstart na początku rozgrywek sprawił, że suwalczanie z dorobkiem 17 oczek znajdują się obecnie na 11. miejscu, a więc poza strefą ekip mających walczyć w fazie play-off.

Za ekipą z Opolszczyzny kolejna, daleka podróż. Podopieczni Gheorghe Cretu zameldowali się już w Suwałkach,  nasz zespól ma za sobą pierwszy trening w hali rywala. Przypomnijmy, że w meczu pierwszej rundy fazy grupowej PlusLigi siatkarze Grupy Azoty ZAKSY Kędzierzyn-Koźle nie zostawili rywalom złudzeń. W HWS „Azoty” nasz zespół wygrał nie tracąc nawet seta. Najlepiej punktującym zawodnikiem ZAKSY był wówczas atakujący naszego zespołu, wybrany MVP meczu Łukasz Kaczmarek punktował 16 razy, notując imponującą 71% skuteczność zagrań. Równie dobre noty zbierali Kamil Semeniuk czy Aleksander Śliwka. W zespole z Suwałk sytuację próbował ratować Bartłomiej Bołądź, niewiele to jednak pomogło. Jedynie w drugiej partii meczu nasi rywale zdołali przekroczyć próg 20. punktów zdobytych w secie, nie zagrażając jednak naszej drużynie.

W historii zmagań obu ekip na parkietach ekstraklasy ZAKSA mierzyła się ze Ślepskiem siedmiokrotnie, wszystkie z tych meczów padały łupem naszej drużyny. Również tym razem kędzierzynianie celują w zwycięstwo. Mecz 21. kolejki PlusLigi rozegramy na wyjeździe, spotkane zaplanowano na niedzielę, 20 lutego. Początek meczu o godz. 14:45, transmisję z rywalizacji przeprowadzi telewizja Polsat Sport.