Znamy kolejnego rywala w LM – rosyjskie potęgi na drodze ZAKSY do Final Four

Po zakończeniu fazy grupowej na pierwszym miejscu nasz zespół był jedną z rozstawionych ekip w losowaniu. W kolejnej fazie los postawił na drodze mistrza Polski – Biełogorie Biełgorod, w przypadku wygranej nasz zespół w kolejnej fazie natrafi na kolejną rosyjską ekipę.

Trzeba przyznać, że los nie był szczęśliwy dla podopiecznych Ferdinando de Giorgiego. W najbliższym meczu Ligi Mistrzów ZAKSA o awans będzie walczyć z kolejnym reprezentantem Rosji. Po walce z Dynamem Moskwa w fazie grupowej tym razem możliwości ekipy Ferdinando de Giorgiego sprawdzi ośmiokrotny mistrz Rosji, triumfator Ligi Mistrzów z sezonu 2013/2014 – Biełogorie Biełgorod. W przypadku awansu nasz zespół natrafi na triumfatora rywalizacji Zenit Kazań – Knack Roselare.

Trudna droga czeka również pozostały reprezentantów Polski, którzy wywalczyli awans do kolejnej fazy elitarnych rozgrywek. I tak Skra Bełchatów powalczy ze zdecydowanym liderem włoskiej Serie A – Cucine Lube Civitanova, a Resovia Rzeszów będzie się mierzyć z mistrzem Italii.

Pary I rundy fazy play-off:

Biełogorie Biełgorod (Rosja) – ZAKSA Kędzierzyn-Koźle (Polska)

PGE Skra Bełchatów (Polska) – Cucine Lube Civitanova (Włochy)

Asseco Resovia Rzeszów (Polska) – Azimut Modena (Włochy)

BBSK Stambuł (Turcja) – Berlin Recycling Volleys (Niemcy)

Arkas Izmir (Turcja) – Dynamo Moskwa (Rosja)

Knack Roeselare (Belgia) – Zenit Kazań (Rosja)