ZAKSA zagra XVII Agrobex Memoriale Arkadiusza Gołasia

Już we wrześniu gwiazdy światowej siatkówki spotkają się w wielkopolskim Zalasewie, aby rozegrać XVII Agrobex Memoriał Arkadiusza Gołasia. Z radością informujemy, że zwycięzca poprzedniej edycji – Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle po raz kolejny wystąpi w turnieju.

W dniach 24-25 września w Zalasewie pod Swarzędzem odbędzie się siedemnasta edycja Agrobex Memoriału Arkadiusza Gołasia. Jak dotąd organizatorzy poinformowali o tym, że w turnieju zagra Aluron CMC Warta Zawiercie. Do brązowego medalisty PlusLigi dołącza ekipa, która w zeszłym sezonie wygrała dosłownie wszystko. – Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle triumfowała w Lidze Mistrzów, PlusLidze i Pucharze Polski. To dla nas wielki zaszczyt, że tak utytułowana drużyna rozpocznie kolejny sezon na terenie naszej gminy – mówi Marian Szkudlarek, burmistrz miasta i gminy Swarzędz.

Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle zagra w Zalasewie

W minionym sezonie Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle rozbiła siatkarski bank. Siatkarze z Kędzierzyna-Koźla dokonali rzeczy historycznej – wygrywając Ligę Mistrzów po raz drugi z rzędu. Klubowa kolekcja trofeów naszego zespołu została w ubiegłym sezonie powiększona o Puchar Polski oraz mistrzostwo Polski. – Swoją drogę do późniejszych sukcesów ZAKSA rozpoczęła od wygrania XVI Agrobex Memoriału Arkadiusza Gołasia – wspomina Anna Sumelka, organizatorka tej imprezy. – Życzę siatkarzom i sztabowi tej drużyny aby kolejny sezon – który rozpoczną w Zalasewie wspominali równie dobrze – co ten – dodaje z uśmiechem.

W składzie Grupy Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle na kolejny sezon zostali między innymi reprezentanci Polski: Aleksander Śliwka, Łukasz Kaczmarek, Marcin Janusz czy Norbert Huber oraz reprezentanci Stanów Zjednoczonych: David Smith i Erik Shoji. – Bardzo dobrze wspominamy XVI Agrobex Memoriał Arkadiusza Gołasia. W jego finale pokonaliśmy Sir Safety Perugię – wspomina Piotr Szpaczek, prezes ZAKSA S.A. – Gdy tylko otrzymaliśmy zaproszenie od Pani Ani Sumelki, z radością potwierdziliśmy nasz udział. Gra w Zalasewie przy pełnej hali to znakomita okazja do propagowania siatkówki w tej części Polski – dodaje.

W XVII Agrobex Memoriale Arkadiusza Gołasia udział wezmą cztery zespoły. Tradycyjnie impreza rozpocznie się od warsztatów siatkarskich dla dzieci z miasta i gminy Swarzędz. Bilety na imprezę będą dostępne w sprzedaży po ogłoszeniu czwartego uczestnika imprezy.