Kolejni zawodnicy zostają w ZAKSIE

Kontynuujemy odsłanianie kart przed sezonem 2022/2023. Z radością informujemy, że w Grupie Azoty ZAKSIE Kędzierzyn-Koźle zostają libero – Korneliusz Banach oraz atakujący – Bartłomiej Kluth.

Korneliusz Banach jest w gronie zawodników najdłużej występujących w szeregach ZAKSY. Nasz libero swój debiut w ZAKSIE zanotował w 2011 roku, reprezentując barwy kędzierzyńskiego klubu w rozgrywkach Młodej Ligi. Pochodzący z Kędzierzyna-Koźla zawodnik szybko trafił do pierwszej drużyny, w której z roczną przerwą, regularnie występuje  od 2015 roku. Z Grupą Azoty ZAKSĄ Kędzierzyn-Koźle Korneliusz Banach trzykrotnie zdobywał tytuł mistrza kraju (2016, 2017, 2022), dwa razy wicemistrzostwo Polski (2018, 2021), trzy Puchary Polski (2017, 2021, 2022), dwa Superpuchary (2019, 2022) oraz dwukrotnie występował w Superfinałach Ligi Mistrzów, zwyciężając w elitarnych rozgrywkach (2021, 2022).

Jak podkreśla nasz libero ZAKSA jest dla niego szczególnie ważna, bowiem właśnie tutaj stawiał pierwsze kroki w zawodowym sporcie.  – Bardzo się cieszę, że kolejny rok będę mógł reprezentować barwy klubu którego jestem wychowankiem i który jest bliski mojemu sercu. Bycie częścią tej drużyny, praca z trenerami i zawodnikami z najwyższej światowej półki daje możliwość ciągłego rozwoju – podkreślił Korneliusz Banach, zwracając uwagę również na aspekty pozasportowe. – Atmosfera panująca wewnątrz całego klubu jest czymś, co wyróżnia nas na tle innych i sprawia, że każdy czuje się tutaj jak w domu. Mam nadzieje, że przyszły sezon, mimo niewielkich zmian będzie równie owocny, i że będziemy w stanie sprawić ponownie wiele radości naszym kibicom – dodał.

Kolejnym z zawodników, który w ostatnich latach budował piękną historię kędzierzyńskiego siatkówki, a który zdecydował się zostać  naszym klubie jest Bartłomiej Kluth. Atakujący naszego zespołu  do Grupy Azoty ZAKSY Kędzierzyn-Koźle dołączył w 2020 roku, przechodząc z włoskiej Calzedonii Werona. Już w pierwszym sezonie gry w Kędzierzynie-Koźlu Bartek z ZAKSĄ zdobył Superpuchar Polski, Puchar Polski, wicemistrzostwo kraju i złoto Ligi Mistrzów, w kolejnym sezonie sięgając po potrójną koronę (Puchar Polski, mistrzostwo Polski i zwycięstwo w Lidze Mistrzów).

Atakujący Grupy Azoty ZAKSY Kędzierzyn-Koźle przyznał, że głód sukcesów w Kędzierzynie-Koźlu i ambitnie stawiane cele są tym, co dodatkowo napędza do ciężkiej pracy. –Będzie to mój kolejny sezon w ZAKSIE, klubie który już od wielu, wielu lat ciężko pracuje na to aby być najlepszym. Moje ostatnie dwa sezony pokazały mi jak bardzo wszyscy w klubie byli głodni sukcesów: pracownicy, sponsorzy, a przede wszystkim nasza drużyna pracująca w siłowni i hali. Ta świadomość daje nam dużo sportowej motywacji, która jest niezbędna w profesjonalnym sporcie. Po sukcesach klubu, jakie odnieśliśmy w ostatnich dwóch latach, mam nadzieję, że kolejny sezon będzie równie dobry, pełen ambicji i zwycięstw #ZAKSAfamily – zaznaczył Bartłomiej Kluth.

Wcześniej informowaliśmy, że w najbliższym sezonie barw Grupy Azoty ZAKSY Kędzierzyn-Koźle będą bronić: rozgrywający: Marcin Janusz, atakujący Łukasz Kaczmarek, przyjmujący: Aleksander Śliwka, Wojciech Żaliński i Adrian Staszewski, środkowi: David Smith, Tomasz Kalembka i Norbert Huber oraz libero Erik Shoji.