ZAKSA zagra w Falkon Cup 2017

7 i 8 września mistrz Polski weźmie udział w turnieju Falkon Cup 2017. Podopieczni Andrei Gardiniego powalczą z LOTOSEM Trefl Gdańsk, AZS-em Olsztyn czy Łuczniczką Bydgoszcz. Nasz zespół ma za sobą kilka rozegranych sparingów, jednak rywalizacja w Elblągu będzie pierwszym sprawdzianem ZAKSY w warunkach turniejowych.

To będzie nie lada gratka dla miłośników siatkówki. Już dziś w Elblągu zagoszczą zespoły PlusLigi, by rywalizować w turnieju Falkon Cup 2017 o Puchar Prezydenta Elbląga. Przez dwa dni siatkarskiego święta na wszystkich uczestników czeka spora dawka siatkarskich emocji. Oprócz naszego zespołu  na elbląskim boisku zaprezentują się także siatkarze LOTOSU Trefla Gdańsk, Indykpolu AZS Olsztyn i Łuczniczki Bydgoszcz. Siatkarze mistrza Polski rozpoczną rywalizację od spotkania z byłym zespołem naszego szkoleniowca – Indykpolem AZS-em Olsztyn. Nieco później spotkają się bydgoszczanie i ekipa Andrei Anastasiego. Te mecze będą miały charakter półfinałów, triumfatorzy w piątek powalczą w wielkim finale, przegranym pozostanie walka o brąz.

Przez dwa ostatnie lata zawody rozgrywane były pod nazwą Turniej Czterech Trenerów, jednak w tym roku nazwa imprezy uległa zmianie – wyjaśnia Marek Kucharczyk, specjalista ds. Marketingu i Reklamy w Miejskim Ośrodku Sportu i Rekreacji w Elblągu.

Program imprezy:

7 września (czwartek)

ZAKSA Kędzierzyn Koźle –  Indykpol AZS Olsztyn (godz. 17:00)

Uroczyste otwarcie turnieju Falkon Cup 2017 (godz. 18:50)

LOTOS Trefl Gdańsk – Łuczniczka Bydgoszcz (godz. 20:00)

8 września (piątek)

Mecz o 3 miejsce (godz. 17:00)

Mecz finałowy (godz. 19:00)

Uroczyste zakończenie turnieju Falkon Cup 2017 (godz. 20:30)

Organizatorem imprezy jest Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Elblągu, zaś partnerem wydarzenia LOTOS Trefl Gdańsk. Patronat honorowy nad imprezą objął Witold Wróblewski – Prezydent Elbląga.