ZAKSA wygrywa z Indykpolem  AZS Olsztyn 3:0!
3:0
10 kwietnia 2016, 14:45
25:22 25:21 25:16

ZAKSA Kędzierzyn – Koźle w swoim ostatnim meczu sezonu zasadniczego pewnie wygrywa z Indykpolem AZS Olsztyn 3:0.

ZAKSA rozpoczęła w składzie: B. Toniutti, K. Tillie, R. Buszek, J. Gladyr, Ł. Wiśniewski, D. Konarski, P. Zatorski ( L )

Od mocnego uderzenia rozpoczęła ZAKSA, po bloku D. Konarskiego prowadziliśmy 6:2 i nasza przewaga ciągle utrzymywała się. Na drugiej przerwie technicznej prowadziliśmy 16:13, a po doskonałych atakach R. Buszka prowadziliśmy już 19:15. W tym momencie straciliśmy na chwilę koncentrację i olsztynianie doprowadzili do remisu 19:19. W końcówce seta, zachowaliśmy więcej zimnej krwi i wygraliśmy tę partię 25:22.

Druga odsłona miała bardzo podobny przebieg jak pierwsza. Na początku odskoczyliśmy drużynie gości na kilka punktów. Na pierwszej przerwie technicznej prowadziliśmy 8:5. Później powiększyliśmy swoją przewagę do pięciu oczek 13:8, niestety znowu zaczęliśmy popełniać proste błędy, a olsztynianie grali coraz lepiej.  Po dwóch blokach Walińskiego i Koelewijna na tablicy widniał wynik 18:18. Nasi gracze jednak szybko się pozbierali i w końcówce pokazali, że są lepszą drużyną. Wygraliśmy tego seta 25:21.

Trzecia partia, na początku była wyrównana, po dwóch błędach własnych przegrywaliśmy 5:4. Chwilę później zagraliśmy dobrze w obronie i na pierwszą przerwę techniczną schodziliśmy z jednym oczkiem przewagi 8:7. Po przerwie zaczęliśmy grać coraz lepiej i nasza przewaga rosła. Na drugiej przerwie technicznej prowadziliśmy 16:11. ZAKSA zdominowała mecz. Zagrywaliśmy bardzo dobrze i kończyliśmy wszystkie nasze kontrataki. Tego seta wygraliśmy 25:16 i cały mecz 3:0.

MVP meczu został wybrany K. Tillie zdobywca 13 punktów. Kevin atakował z bardzo wysoką skutecznością 72%.