ZAKSA wraca na plusligowe parkiety

Po emocjonującym starciu na parkietach siatkarskiej Ligi Mistrzów wracamy do ligowych zmagań. Już w sobotę, 15 stycznia Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle zmierzy się z LUK Lublin.

Podopieczni Gheorghe Cretu nie zwalniają tempa, za naszym zespołem pełen walki i emocji mecz na szczycie z Cucine Lube Civitanova. A już w piątek kędzierzynianie zameldowali się  w Lublinie, gdzie w sobotni wieczór zmierzą się z beniaminkiem PlusLigi – LUK Lublin. Pozycja Grupy Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle w ligowej tabeli jest niezmienna, nasz zespół z kompletem zwycięstw po 14 rozegranych spotkaniach z dorobkiem 40 oczek utrzymuje pozycję lidera. Przypomnijmy, że kędzierzynianie mają zaległy mecz z Cerrad Czarnymi Radom. Lublinianie natomiast po piętnastu rozegranych meczach mogą się pochwalić siedemnastoma zgromadzonymi punktami, przy bilansie sześciu zwycięstw i dziewięciu porażek – co pozwala im zająć 8. miejsce.

Nasz zespół nowy rok otworzył efektownie, pokonując w derbach Opolszczyzny na własnym terenie rywali z Nysy. Tym samym Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle w rundzie rewanżowej kontynuuję serię zwycięstw. Pierwsze spotkanie z beniaminkiem z Lublina także ułożyło się po myśli zespołu Gheorghe Cretu. W rozgrywanym w połowie października w HWS Azoty meczu ZAKSA nie pozwoliła rywalom na zbyt wiele, zgarniając komplet punktów i triumfując 3:0.  Najlepiej punktującym zawodnikiem spotkania był wówczas zdobywca 12 oczek – Aleksander Śliwka. Do 73% skuteczności zagrań w ataku kapitan naszego zespołu dodał czujną grę na siatce co potwierdzała liczba wybloków i regularny serwis. Najjaśniejszym punktem w szeregach rywali był wówczas mający na koncie 14 oczek Bartosz Filipiak. Nie wystarczyło  to, aby urwać naszej drużynie choćby seta, dominacja kędzierzynian we wszystkich elementach siatkarskiego rzemiosła była bezdyskusyjna.

Również do Lublina nasz zespół pojechał po komplet punktów, dotychczasowe wyniki i dyspozycja Grupy Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle stawia nasz zespół w pozycji faworyta spotkania. Po ambitnym beniaminku możemy się spodziewać walki, tym bardziej, że LUK Lublin ma za sobą cenne zwycięstwo ze Ślepskiem Suwałki. Bez wątpienia prowadzony przez trenera Daszkiewicza będzie chciał w HWS Globus sprawić niespodziankę lub chociażby urwać jakieś punkty liderowi, kędzierzynianie regularnie potwierdzają, że nawet w konfrontacji z niżej notowanym rywalem motywacji im nie brakuje – celem będzie więc powtórzenie rezultatu z pierwszej rundy fazy zasadniczej.

Mecz 16. kolejki PlusLigi rozegramy 15 stycznia. Początek spotkania Grupy Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle z LUK Lublin o godz. 20:30, transmisję z rywalizacji przeprowadzi telewizja Polsat Sport.