ZAKSA wraca na ligowe parkiety

Kilka dni po zdobyciu pierwszego trofeum w nowym sezonie siatkarze Grupy Azoty ZAKSY Kędzierzyn-Koźle wracają na plusligowe parkiety. Nasz zespół czeka zaległy mecz z Cerrad Eneą Czarnymi Radom.

Podopieczni Gheorghe Cretu niezmiennie utrzymają pozycję lidera PlusLigi, mimo że nasz zespół ma obecnie najmniej rozegranych spotkań (ZAKSĘ czekają cztery zaległe mecze) to dorobek 49 punktów i komplet zwycięstw gwraantuje pierwsze miejsce w ligowej tabeli. Radomianie dotychczas rozegrali 19 meczów, notując 6 zwycięstw i 13 porażek. Prowadzony przez Jakuba Bednaruka zespół z dorobkiem 16 oczek plasuje się na 13. miejscu tabeli PlusLigi.

Pierwszy meczu Grupy Azoty ZAKSY Kędzierzyn-Koźle i Cerrad Enea Czarnych Radom, rozgrywany w ramach 2. kolejki PlusLigi, ułożył się po myśli naszego zespołu. W rozgrywanym na wyjeździe spotkaniu kędzierzynianie nie dali rywalom szans, wygrywając w nieco ponad godzinę 3:0. Najlepszym zawodnikiem tego starcia był Łukasz Kaczmarek, atakujący ZAKSY zakończył mecz z dorobkiem 16 oczek. Sporo problemów sprawił rywalom celny serwis siatkarzy ZAKSY, kędzierzynianie bezpośrednio tym elementem zdobyli 9 punktów. Zarówno przebieg tego meczu, jak i historia zmagań kędzierzyńsko-radomskich oraz pozycja obu ekip w tabeli PlusLigi stawiają w roli zdecydowanego faworyta Grupę Azoty ZAKSĘ Kędzierzyn-Koźle.

Ostatnie tygodnie dla naszego zespołu były wyjątkowo intensywne. W tym czasie kędzierzynianie rozegrali zaległy mecz ćwierćfinałowy, a następnie mecze fazy finałowej TAUON Pucharu Polski. Zwieńczeniem intensywnego tygodnia pucharowego było kolejne trofeum w bogatym dorobku naszego klubu. O ile zarówno derby Opolszczyzny jak i półfinałowy mecz z Treflem Gdańsk miały zacięty przebieg, co potwierdzają wyniki poszczególnych setów, to konfrontacja finałowa była jedynym meczem, które w zmaganiach TAURON Pucharu Polski nasz zespół zakończył w trzech setach. Kędzierzynianie po raz kolejny pokazali siłę drużyny, w meczu półfinałowym wyróżnienie MVP trafiło w ręce naszego atakującego – Łukasza Kaczmarka, najlepszym zawodnikiem meczu finałowego wybrany został natomiast rozgrywający Grupy Azoty ZAKSY Kędzierzyn-Koźle – Marcin Janusz.

Kiedy nasz zespół przygotowywał się do zmagań Pucharu Polski Czarni Radom o poprawę swojego bilansu walczyli w Olsztynie. Konfrontacji z Indykpolem AZS-em Olsztyn radomianie nie zalicza do udanych. Mimo walki zespół trenera Bednaruka z terenu rywala nie zdołał wywieźć nawet puntu, ulegając akademikom 0:3.

Spotkanie z Cerrad Eneą Czarnymi Radom to zaległy mecz 15. kolejki PlusLigi. Rywalizację zaplanowano na 2 marca, startujemy o godz. 17:30. Transmisję ze spotkania przeprowadzi telewizja Polsat Sport Extra.