Decyzja CEV: ZAKSA z awansem do kolejnej rundy Ligi Mistrzów

Po oficjalnej decyzji Europejskiej Konfederacji Siatkówki (CEV) o wykluczeniu z rywalizacji w europejskich pucharach drużyn rosyjskich do ZAKSA S.A. wpłynęła informacja uzupełniająca, dotycząca awansu naszego zespołu do kolejnej rundy rozgrywek.

W oparciu o zapisy Art. 21.9 Regulaminu Rozgrywek Europejskiej Konfederacji Siatkówki (CEV) sześć klubów rosyjskich, wciąż uczestniczących w rozgrywkach europejskich pucharów, a więc: Dinamo Moskwa i Zenit St. Petersburg  (w zmaganiach Ligi Mistrzów mężczyzn), Zenit Kazań (uczestnik Pucharu CEV) oraz Dinamo Moskwa, Dinamo Kazań i Lokomotiw Kaliningrad ( w rozgrywkach Ligi Mistrzyń kobiet) przegrywa swoje mecze tej fazy rozgrywek poprzez walkower. Drużynom, które miały rywalizować z rosyjskimi zespołami w przyznane zostały zwycięstwa w obu meczach 3:0 (25:0, 25:0, 25:0).

Tym samym Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle, która miała rywalizować z zespołem z Moskwy automatycznie awansowała do półfinału Ligi Mistrzów. Podobnie Sir Safety Conad Perugia, która miała się mierzyć z zespołem Zenit St. Petersburg.

Pozostałe dwie pary ćwierćfinałowe: Cucine Lube Civitanova – Jastrzębski Węgiel oraz Trentino Itas –  Berlin Recycling Volleys zgodnie z terminarzem rozegrają swoje mecze ¼ finałów Ligi Mistrzów.