ZAKSA walczy w Lidze Mistrzów

Miniony sezon przyniósł powrót ZAKSY Kędzierzyn-Koźle na parkiety Ligi Mistrzów po kilku latach nieobecności. Nasz zespół rozgrywki rozpoczął mocnym akcentem, kończąc rywalizację po pierwszej fazie play-off.

Po znakomitym sezonie, zwieńczonym podwójną koroną, ZAKSĘ czeka obrona trofeów w rodzimych rozgrywkach, ale nie tylko. Mistrz Polski powalczy również na europejskich parkietach, podejmując rywalizację z czołowymi ekipami. W elitarnych rozgrywkach podopieczni Andrei Gardiniego powalczą o poprawę rezultatów z poprzedniego sezonu. Powrót do gry w Lidze Mistrzów był udany w wykonaniu ZAKSY, która przez fazę grupową rozgrywek przebrnęła niemal bez porażki. Mimo przegranej w fazie play-off  poczynania naszego zespołu oceniono pozytywnie.

Udział w Lidze Mistrzów to weryfikacja umiejętności naszego zespołu na europejskich parkietach, w starciu z najlepszymi drużynami. Są to rozgrywki bardzo wymagające, na początek naszym celem  jest wyjście z grupy, potem będziemy stawiać sobie wyższe cele – podsumował wyzwania związane z Ligą Mistrzów prezes ZAKSY Kędzierzyn-Koźle Sebastian Świderski.