ZAKSA rozpoczyna tournée – pierwszy przystanek Gdańsk

Po meczach rozgrywanych przed własną publicznością siatkarzy Grupy Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle czeka seria meczów wyjazdowych. Już w najbliższą niedzielę podopieczni Nikoli Grbicia o ligowe punkty powalczą w Gdańsku.

Nasz najbliższy rywal, czyli Trefl Gdańsk, po poprzednim, nie do końca udanym sezonie, przeszedł prawdziwą rewolucję kadrową. Stery w klubie z Gdańska przejął Michał Winiarski, największym osłabieniem gdańszczan było odejście Piotra Nowakowskiego. W ekipie Michała Winiarskiego pojawiło się natomiast kilka nowych twarzy, w tym będący jedną z wyróżniających się postaci w swoim zespole – Paweł Halaba. Ostatni mecz w wykonaniu gdańszczan pokazuje jednak, że siłą rywali jest nie tylko gra skrzydłowych. W wygranym przez ekipę Michała Winiarskiego  trzysetowym spotkaniu w Zawierciu skutecznością na siatce imponował Pablo Crer, i to właśnie argentyński środkowy został wybrany MVP rozgrywanego awansem meczu 12. kolejki PlusLigi.

W dotychczas rozegranych dziewięciu spotkaniach Trefl triumfował siedmiokrotnie, dorobek 19 oczek pozwolił naszym najbliższym rywalom uplasować się na wysokiej, czwartej pozycji. Podopieczni Michała Winiarskiego obecnie wyprzedzają m.in. Skrę Bełchatów, której ulegli na początku rozgrywek ligowych. Siatkarze z Pomorza nie ustrzegli się potknięć, m.in. gubiąc punkt w Bydgoszczy. Mecz z naszym zespołem rozpocznie serię trudnych spotkań Trefla Gdańsk, z zespołami z czołówki. To Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle będzie faworytem spotkania. Siatkarze mistrza kraju wygrywając  osiem z dziewięciu rozegranych meczów mogą się pochwalić rezultatem 24 zdobytych punktów. W tym tygodniu do rywalizacji na ligowych parkietach podopieczni Nikoli Grbicia dołączyli walkę o najwyższe cele w elitarnych rozgrywkach Ligi Mistrzów.

Grupa Azoty ZAKSA Kedzierzyn Kozle - Vojvodina NS Same Novi Sad

Mimo intensywnego kalendarza meczów nasz zespół zmierza od zwycięstwa do zwycięstwa i jak zgodnie podkreślają kędzierzynianie taka częstotliwość rozgrywania spotkań może również działać na korzyść. – Nie tracimy rytmu meczowego, jesteśmy zawsze w grze, w tej sytuacji powinniśmy szukać raczej tych dobrych stron – przyznał Simone Parodi, a jego słowa potwierdzają dobre wyniki mistrzów Polski. Nas zespół zameldował się już w Gdańsku, za Grupą Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle również popołudniowy trening w ERGO Arenie, niedzielne spotkanie zaplanowano na dość nietypową porę (godz. 12:30).

Mecz 9. kolejki PlusLigi pomiędzy Treflem Gdańsk i Grupą Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle zaplanowano na niedzielę, 8 grudnia. Początek rywalizacji o godzinie 12:30. Transmisję ze spotkania przeprowadzi telewizja Polsat Sport.