ZAKSA przed plusligowym starciem w Katowicach

Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle tym razem o ligowe punkty powalczy na wyjeździe. Nasz zespół w meczu 23. kolejki zmierzy się z GKS-em Katowice.

W ubiegłym tygodniu, w hicie kolejki, kędzierzynianie bez straty seta pokonali rywali z Zawiercia. Wbrew temu na co mógłby wskazywać wynik nie było to jednostronne widowisko. Waleczni zawiercianie postawili ZAKSIE twarde warunki, i musieliśmy rozstrzygać poszczególne sety w grze na przewagi. W nerwowych końcówkach lepiej reagował nasz zespół, tym samym komplet punktów został w Kędzierzynie-Koźlu. I tak obecnie Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle  po 19. rozegranych meczach z bilansem 18 zwycięstw i 1 porażki niezmiennie utrzymuje się na pozycji lidera PlusLigi, kędzierzynianie mają na koncie 52 punkty, wyprzedzając kolejne w tabeli ekipy z Jastrzębia-Zdroju, Bełchatowa i Zawiercia.

Nasz najbliższy rywal w ostatnim meczu mierzył się z obecnym wiceliderem tabeli z Jastrzębia-Zdroju. Katowiczanie mimo falstartu i prowadzenia przeciwnika 2:0 doprowadzili do tie-breaka, wywożąc z trudnego terenu cenny punkt. GKS na 22 rozegrane mecze zanotował 10 zwycięstw przy 12 porażkach, i tak dorobek 31 punktów plasuje podopiecznych Grzegorza Słabego na ósmym miejscu ligowej tabeli.

Kędzierzynianie, po starciu z zespołem z Zawiercia mogli przepracować cały tydzień, co przy ostatnim rytmie rozgrywania meczów w trybie co trzy dni było wyjątkowo ważne. Nasz zespół w Katowicach zameldował się w piątkowe popołudnie, za ZAKSĄ treningi w hali Szopienice. Obiekt rywala jest wyjątkowo szczęśliwy dla naszego zespołu, od awansu katowiczan do ligowej ekstraklasy kędzierzynianie nie przegrali w Katowicach żadnego meczu. Na 11 dotychczas rozgrywanych meczów GKS-u z ZAKSĄ aż dziesięć spotkań rozstrzygaliśmy na swoją korzyść, jedno zwycięstwo GKS-u miał miejsce w sezonie 2017/2018, kiedy to w meczu fazy zasadniczej katowiczanie sprawili niespodziankę w HWS Azoty. Mimo, że nasz najbliższy przeciwnik to jeden z rekordzistów liczbie spotkań rozstrzyganych po tie-breakach żaden z dotychczasowych meczów ZAKSY z GKS-em nie rozstrzygał się w pięciu setach.

Faworytem sobotniej rywalizacji jest Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle, nasz zespół do starcia podchodzi w pełni zmobilizowany. Mecz 23. kolejki PlusLigi rozegramy na wyjeździe, spotkanie pomiędzy GKS-em Katowice i Grupą Azoty ZAKSĄ Kędzierzyn-Koźle zaplanowano na sobotę, 12 marca. Początek meczu o godz. 17:30, transmisję z rywalizacji przeprowadzi telewizja Polsat Sport.