ZAKSA przed Klubowymi Mistrzostwami Świata

Już w najbliższy wtorek w Opolu ZAKSA rozpocznie rywalizację w Klubowych Mistrzostwach Świata. Dla naszego zespołu to debiut w tego typu rozgrywkach. W fazie grupowej podopieczni Andrei Gardiniego zmierzą się z ekipami z Włoch, Brazylii i Iranu.

Do pierwszego gwizdka debiutanckiego meczu ZAKSY podczas Klubowych Mistrzostw Świata pozostało niewiele czasu. Rywalizacja z czołowymi ekipami na świecie będzie dla mistrzów Polski dużym sprawdzianem. O ile dla ZAKSY to pierwszy turniej tego typu nasi zawodnicy, w tym Paweł Zatorski mogą pochwalić się doświadczeniem zdobywanym na parkietach KMŚ. –Miałem okazję brać udział w tym turnieju dwa razy. Wspominam te rozgrywki jako możliwość spotkania się z najlepszymi zawodnikami na świecie. Sukcesy jakie tam odnosiliśmy, czyli srebro i brąz, wspominam bardzo dobrze. Te spotkania były dla mnie cennym doświadczeniem, podobnie jak gra przeciwko takim nazwiskom jak Kazijski, Juantorena czy Stokr. Mam nadzieję, że to zaprocentuje również na turnieju który mamy w tej chwili – o swoich doświadczeniach i cennych wnioskach mówił nasz libero.

_MG_0076

Już w fazie grupowej ZAKSA zmierzy się ze wspomnianym wcześniej Juantoreną. Drugiego dnia rywalizacji mistrzowie Polski podejmą bowiem czołową ekipą Italii, aktualnego mistrza Półwyspu Apenińskiego – Cucine Lube Civitanova. Obecny sezon ligowy potwierdza dobrą dyspozycję Włochów. Po udanym poprzednim sezonie w ekipie z Italii doszło do kluczowej zmiany na stanowisku szkoleniowca, z zespołem rozstał się pracujący z reprezentacją Włoch Gianlorenzo Blengini, posadę pierwszego szkoleniowca objął Giampaolo Medei. Ekipa pod wodzą trenera Medei radzi sobie równie dobrze, po 11 rozegranych spotkaniach z dorobkiem 29 punktów biancorossi utrzymują się w czołówce włoskiej Serie A. W ostatnim spotkaniu szkoleniowiec pozwolił odpocząć liderowi swojego zespołu, nawet bez Juantoreny Lube wygrało. W ocenie tego rywala statystyk ZAKSY zwrócił uwagę na kluczowe postaci biancorossich. – Grają tam tacy siatkarze jak Juantorena czy Sokołow, na rozegraniu mamy Christensona, Cucine Lube Civitanova to drużyna naszpikowana gwiazdami. To na pewno będzie bardzo interesujący mecz. Patrząc na grę to myślę, że prezentują styl gry podobny do naszego – podkreślił Ivo Wagner.

Zanim nasz zespół sprawdzi się w konfrontacji z ekipą z Włoch ZAKSA w swoim pierwszym meczu fazy grupowej zagra z zespołem z Iranu- Sarmayeh Bank VC. Pierwszy zespół, z jakim przyjdzie zmierzyć się drużynie Andrei Gardiniego to nie tylko mistrz Iranu, ale również mistrz Azji. Zespół, który na rodzimym podwórku nie ma sobie równych. Po drugiej stronie siatki zobaczymy również wielokrotnego reprezentanta Polski – rozgrywającego Łukasza Żygadło.Tak naprawdę jest to reprezentacja Iranu wzmocniona Łukaszem Żygadło. Możemy spodziewać się ciekawego meczu, bo już mecze reprezentacyjne z Iranem zawsze były intensywne, nie brakowało wymiany zdań pod siatką. Myślę że jest to dobry mecz na rozpoczęcie – o ekipie z Iranu mówił Iwo Wagner.

_MG_0038

Trzeciego dnia rywalizacji w Opolu nasz zespół czeka wyjątkowo trudne zadanie. W swoim ostatnim meczu fazy grupowej ZAKSA zmierzy się bowiem z mistrzem Braylii. Sada Cruzeiro to również trzykrotny zwycięzca Klubowych Mistrzostw Świata, a więc zespół który będzie bronił tytułu najlepszej drużyny na świecie. Oceniając grę i możliwości tego rywala Iwo Wagner zwrócił uwagę na to, że Brazylijczycy grają najmniej szybką siatkówkę spośród ekip, z jakimi przyjdzie zmierzyć się ZAKSIE w fazie grupowej. -Grają tam tacy zawodnicy jak Uriarte, Leal, czy Filipe na przyjęciu. Sada Cruzeiro to zespół, którego średnia wzrostu wynosi 2 metry. Prezentują typowo siłową siatkówkę, nie próbują przyspieszać gry -podsumował statystyk naszego zespołu.

Terminarz meczów ZAKSY w Opolu:

12 grudnia 2017 (wtorek)
ZAKSA Kędzierzyn-Koźle – Sarmayeh Bank VC (godz. 17:30)

13 grudnia 2017 (środa)
ZAKSA Kędzierzyn-Koźle – Cucine Lube Civitanova (godz. 17:30)

14 grudnia 2017 (czwartek)
ZAKSA Kędzierzyn-Koźle -Sada Cruzeiro (godz. 17:30)

https://youtu.be/myArl6utUbg