ZAKSA powalczy o Superpuchar

Przed nami piąta edycja rywalizacji o Superpuchar w piłce siatkowej mężczyzn. Nasz zespół po raz kolejny stanie przed szansą wywalczenia tego trofeum. Na drodze ZAKSY do celu stanie wicemistrz Polski – PGE Skra Bełchatów.

Za naszym zespołem kilka spotkań sparingowych i XII Memoriał Zdzisława Ambroziaka. Te spotkania były dla szkoleniowca ZAKSY okazją do przetestowania różnych wariantów. Andrea Gardini niebawem będzie miał do dyspozycji wszystkich zawodników mistrza Polski. W tym tygodniu do swoich kolegów dołączyć ma Benjamin Toniutti. Pierwszym prawdziwym sprawdzianem obrońców tytułu, przed rozpoczęciem zmagań ligowych, będzie właśnie sobotnie starcie w Bełchatowie. Jednak mecz z PGE Skrą Bełchatów ani dla ZAKSY, ani dla naszych rywali nie będzie typowym sparingiem. Stawką spotkania będzie bowiem pierwsze trofeum sezonu – Superpuchar Polski.

Po rocznej przerwie PLPS S.A zdecydowała się zorganizować kolejną edycję Superpucharu. Te rozgrywki na stałe wpisały się do kalendarza czołowych ekip PlusLigi w 2012 roku. W pierwszej edycji po wznowieniu rozgrywek triumfowali nasi najbliżsi rywale. Bełchatowianie ten sukces powtórzyli w 2014 roku, zdobyciem Superpucharu mogą się pochwalić również zespoły z Rzeszowa i Gdańska. ZAKSA w swoim bogatym dorobku jeszcze nie ma tego trofeum. Do tegorocznej rywalizacji nasz zespół przystępuje jako aktualny mistrz kraju i zdobywca Pucharu Polski, po drugiej stronie siatki zobaczymy natomiast srebrnych medalistów poprzedniego sezonu PlusLigi.

Spotkanie na szczycie już w najbliższą sobota, 23 września w bełchatowskiej hali Energia. Początek meczu o godz. 19:00.